Teknoloji

Poco X3 NFC Cep Telefonu Nasıldır? Ürün İncelemesi

Xiaomi cep telefonlarının özellikle 2018’den sonra Türkiye’de yaygın olarak tercih edilmesi ile firmanın farklı telefon model ve alt markalarına olan talepte artmıştır. Özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen Poco X3 NFC Cep telefonu, günlük kullanımda olduğu kadar işlemci gücü gerektiren uygulamaları da rahatlıkla çalıştırabilmektedir.

Markayı daha önce duymamış olanların garanti kapsamı çekincesine karşın cihaz Xiaomi Türkiye garantilidir. Poco X3 yüksek işlemci gücü ile oyun performansı sağlaması sebebiyle gençler tarafından tercih edilmektedir. Bir diğer husus ise 64 MP arka kamera, 20 MP ön kamera performansı ile kamera ve video kaydı yapmak isteyenler yine bu telefonla profesyonel derece görüntüler elde edebilmektedir.

Poco X3 NFC Cep Telefonu Özellikleri

Xiaomi markasının tüm telefonlarında sürdürdüğü kullanıcı dostu ürünler Poco alt markasında da görülmektedir. 3.000 TL bandında telefon almak isteyenler için ideal özellikler sunan Poco X3 NFC Cep telefonu özellikleri ile amiral gemisi olmasa da yüksek performans sunan cihazlar arasında yer almaktadır. Cihazın şarj süresi ve işlem kapasitesi günlük kullanımda dinamik bir yapıya sahip olmasını sağlarken aynı zamanda 120Hz ekran yenileme hızı ile daha net ve akıcı bir görünüşe sahiptir.

Poco X3 NFC özellikleri içerisinde en ilgi çeken işlemci modelidir. Qualcomm Snapdragon 732G işlemci bulunan telefon aynı zamanda 6 GB RAM kapasitesi ile sunulmaktadır. 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı depolama modeli ile satılan cihaz yaklaşık 230gramdır. Hızlı şarj özelliği ile 45-50 dakikada şarj %90 şarj olabilmektedir. Depolama konusunda ise 256GB’a kadar yükseltme inisiyatifi bulunan telefonda çift hat özelliği de bulunmaktadır. 

Poco x3 nfc kullananlar
Poco x3 nfc kullananlar

Poco X3 NFC Kullananlar

Poco X3 NFC Kullananlar cihazın Redmi ürünleri ile benzerlik gösterdiğini ancak bir adım daha iyi olduğunu söylemekteler. Özellikle bağlantı hızları ve kamera yönünde Poco X3 üstün bir deneyim sunmaktadır. Kullanıcıların geneli 3000 – 3500 TL aralığında alınabilecek en iyi telefon olarak X3 NFC modelini kabul etmektedir.

Poco X3 NFC Alınır Mı?

Poco X3 NFC alınır mı sorusu genellikle farlı cihazlar arasında kalmış kişiler tarafından sorulmaktadır. Cihazın sahip olduğu potansiyel, uygun fiyatlı olarak sunulduğu için genellikle bütçesi düşük olan kişilerin tercihi bu yönde olmaktadır. Özellikle 3500 TL bandını aşamayan ancak performans ve kamera özellikleri isteyen kullanıcılar Poco X3 NFC modelini tercih etmektedirler.

Poco X3 NFC mi Xiaomi Redmi Note9 Pro mu Alınmalı?

Poco X3 NFC vs Redmi Note9 Pro karşılaştırması ürünü satın almak isteyen kişiler tarafından özellikle araştırılmaktadır. Özellikle şarj desteği, kamera özellikleri, yazılım sürekliliği açısından belirli kriterleri araştıran tüketiciler fiyat / performans oranına sadık bir tercih yapmak istemektedirler. Redmi modeline göre daha uygun fiyatlı olarak sunulan cihaz Redmi Note 9 Pro’dan farklı olarak çift hoparlör ile ses çıkış açısından öne çıkmaktadır. Ayrıca suya ve toza dayanıklılık açısından da POCO X3 modeli sertifikalı olarak korunurken Redmi modeli toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikası bulunmamaktadır.

Poco x3 nfc vs redmi note 9
Poco x3 nfc vs redmi note 9

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.