Oyun

PUBG Mobil Oyuna Bağlanamama Sorunu

Steam üzerinden anlık 2 milyon oyuncu sayısına ulaşan PUBG artık akıllı telefonlardan da oynanabiliyor. Oyunun mobil versiyonu beta testeleri çin sunucusunda yapılan PUBG mobil dünyanın her yerinden erişime açıldı. Gün içerisinde bilgisayar başında olamayan kullanıcılar mobil cihazlar yardımıyla battle royale keyfini çıkartabiliyor. Ancak kullanıcılar oyundan kaynaklanan sorunlar oyundan alınan zevki düşürebiliyor. Özellikle PUBG mobil sürümünü oynamak isteyen kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan olan Server Authentication hatası nedeniyle bir çok oyuncu oyuna bağlanamıyor. Peki, PUBG mobil oyuna bağlanamama sorunu çözümü nedir?

PUBG Mobil Oyuna Bağlanamama Sorunu Çözümü

Bilgisayar başında fazla vakit geçiremeyen kullanıcılar için yapımcılar oyunun mobil sürümünü piyasaya çıkarttılar. Herkesin erişimine açılan PUBG mobil oyuna bağlanamama sorunu bir çok sebepten dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler;

  • Oyuna girerken akıllı telefonunuzun herhangi bir güncelleme yapıp yapmadığını kontrol edin. Arka planda güncelleme yapıyorsa eğer internet hızı oldukça düşecek ve oyuna girişte sunucularla olan bağlantıda aksaklıklar meydana gelecektir. Böyle bir durum söz konusu ise otomatik güncellemeleri kapatmanız oyuna sorunsuz giriş yapmanız için yeterli olacak.
  • Oyuna girişte sorun yaşamanıza neden olan başka bir unsur, oyunun dosyalarında bir eksiklik veya uyumsuzluk olabilir. PUBG mobil oyununun verilerini silerek oyun dosyalarında meydana gelmiş olabilecek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için akıllı telefonunuzun ayarlar bölümünden depolama ayarlarına girin. Depolama içerisinden oyuna tıklayın ve Verileri Temizle butonuna basın. Bu işlemden sonra oyuna tekrar giriş yaptığınızda gerekli dosyalar tekrardan indirilecektir.
  • Oyunun mobil sürümünü sorunsuz olarak oynamak için akıllı telefonunuzun 2 GB belleğe sahip olması gerekiyor. Akıllı telefonunuz 2 GB bellek altındaysa eğer oyunda sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • Siz oyuna giriş yapmak istediğiniz esnada sunucuda bakım varsa eğer oyuna giriş yapamazsınız. Sunucu bakım saatlerinden haberdar olmak için PUBG resmi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.
  • Arka planda çalışan uygulamalar oyun dosyalarıyla çakışabilir. Oyuna girmeden önce arka planda çalışan bütün uygulamaların kapalı olduğundan emin olun.
  • Oyuna WiFi kullanarak giriş yapıyorsanız eğer aynı kablosuz ağa bağlı diğer cihazlardan yapılan dosya indirmeleri oyuna giriş sorunu yaratabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.