Oyun

PUBG Neden 26MB Güncelleme Yapıyor?

PUBG oynayan birçok oyuncunun hemen hemen her gün karşılaştığı, hatta bazen günde bir kaç sefer denk geldiği 26.2MB’lık PUBG güncellemelerinin nedenini sizler için araştırdık ve bir kaç sonuca ulaştık. Yazımızda PUBG Neden 26MB Güncelleme Yapıyor? sorusuna yanıt arayacağız.

Neden Sürekli Güncelleme Yapıyor?

PUBG’ye gelen 26MB’lık güncellemeler sizin de canınızı sıkmış olabilir. Neredeyse günde 3 defaya kadar gelebilen bu güncellemelerin sebebini sizler için araştırarak aşağıdaki bazı sonuçlara ulaştık;

  • PUBG’nin kendi resmi forumundaki konuları baz alarak gelen güncellemelerin anti-hile yazılımı için yapıldığı görülmekte. Kullanıcıların foruma girdiği bilgiler doğrultusunda yapılan bu güncellemelerin hilecileri bezdirmek ve hile kullanıma son vermek amacıyla yapıldığı paylaşılmakta. Ayrıca yapılan bu güncellemelerin sadece aşağıda belirttiğimiz dosya yolunu etkilediği belirtilmekte;

C:\Program Files (x86)\Steam\appcache\httpcache

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\PUBG\TslGame\Binaries\Win64\TslGame.exe

Dosya yollarına baktığımız zaman yapılan güncellemenin oyun içini etkileyecek herhangi bir güncelleme olmadığı açıkça ortaya çıkmakta.

  • Yine PUBG’nin resmi forumundan elde ettiğimiz bir bilgi de üstteki maddeyi doğrular nitelikte. Şirket yetkilileri ile konuştuğunu iddaa eden bir kullanıcı, yazılımcıların hilecileri engellenebilmesi için sadece .exe uzantılı dosya üzerinde oynama yaptıklarını söylemekte. Bu durumun kullanıcılar için efektif olmadığını söylese de hilecilerin engellenmesi bakımından çok büyük etki yarattığını da eklemekte.
  • Son olarak reddit platformundan edindiğimiz bilgiler de anti-hile sisteminin bu güncellemeleri yaptığını doğrular nitelikte. Aşağıda resmini görebileceğiniz kullanıcının yorumu, güncellemelerin hileciler için yapıldığından bahsetmekte.
PUBG Reddit
PUBG Reddit Yorumu

Güncellemeler Daha Ne Kadar Devam Edecek?

Yapılan 26.2MB’lık güncellemelerin daha ne kadar devam edeceği hakkında net bir bilgi maalesef mevcut değil. Genel olarak kullanıcı yorumlarına baktığımızda bazı kullanıcıların bu durumdan memnun olduğu görülmekte. Hilecilere engel olması açısından bu güncellemeleri destekleyenler olduğu gibi bir işe yaramadığını iddaa eden kullanıcı sayısı da bir hayli fazla gibi gözüküyor. Bu durumdan yakınan kullanıcılar, güncellemelerin sadece ufak bir ayrıntıyı değiştirdiğini ve hileciler için bunu geçmenin çok kolay olduğunu savunmakta.

PUBG Güncelleme

Sizin düşünceniz nedir bilemeyiz fakat genel olarak kullanıcı yorumları bu şekilde. Daha ne kadar bu şekilde güncelleme alacağımız ise PUBG yapımcılarına bağlı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.