İnternet Oyun

Red Dead Online Nedir? Sistem Gereksinimleri

Kovboy temasının işlendiği, online bir oyun deneyimi sunan Red Dead Online, 2020 yılının son günlerinde bağımsız bir oyun olarak yayınlandı. Kütüphanesinde Red Dead Redemption 2 oyunu olanların oynayabildiği online kısmı artık cüzi bir ücretle ayrıca erişilebilir halde. 

Rockstar Games tarafından yaratılan Red Dead oyun serisi ilk olarak 2004 yılında Red Dead Revolver ismiyle duyuruldu. Döneminin oyunları arasında oldukça popüler olan oyun yıllar boyunca serinin devam oyunlarıyla oynandı. Son oyun olan RDR 2, hikaye modunun yanında bir de online mod sunmaktaydı. Geliştirici firma tarafından yapılan duyuruda Red Dead 2 online modunun bağımsız bir oyun olarak satın alınabileceği açıklandı. Böylelikle Red Dead Online standalone oynanabilir hale geldi.

Red Dead Online Sistem Gereksinimleri
Red Dead Online Sistem Gereksinimleri

Red Dead Online Nasıl Oynanır?

Red Dead Online PC, PlayStation ve XBOX üzerinde oynanabilmektedir. Oyun oynanan platformun sunduğu mekaniklere göre farklı oynanış deneyimi sunabilmektedir. Genel olarak oyun içerisinde yer alan açık dünya ve görev elementleri ile oyunda ekip olarak yer alınabilir. Oyun genel bir oynanış sunmaktan ziyade, açık dünyada online olarak görev yapılması ve kişilerin kendi içeriklerini oluşturmalarına imkan tanımaktadır. 

Red Dead Online Steam, Epic Store, Microsoft XBOX, Playstation ve Social Club üzerinden satın alınabilmektedir. Oyun 15 Şubat 2021 tarihine kadar indirimli olarak yaklaşık 40 liraya satılmaktadır. İndirimli satış süresinin bitmesinden sonra oyun 159 liraya satılacaktır.

Red Dead Online Steam
Red Dead Online Steam

Red Dead Online Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Online sistem gereksinimleri bir önceki oyun olan RDR 2 ile benzerlik göstermektedir. Oyun son oyunun üzerine inşa edildiği için minimum özellikler bağımsız bir oyun olmasına rağmen orta ve üstü kabul edilmektedir. 

Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimleri Windows 7 SP1, 8 GB RAM, Nvidia GeForce GTX 770 2GB veya AMD Radeon R9 280 3GB ekran kartı ve Intel® Core™ i5-2500K veya AMD FX-6300 işlemci barındıran bir donanıma ihtiyaç duyulmakta. 

Önerilen sistem gereksinimleri ise Windows 10, 12 GB RAM,  Nvidia GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 4GB ekran kartı ve Intel® Core™ i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X işlemci olarak belirtilmekte.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.