Oyun

Squad Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Taktiksel ve gerçekçi savaş oyunları arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Squad oyunu Türkiye’de de belirli bir oyuncu kitlesine sahip. Çevrim içi olarak oynanan oyunda çeşitli rollerde görev alarak dahil olunan takım için gerçek bir asker gibi çabalamak gerekiyor. Önceki yıllarda Arma 3 ile benzerliği tartışılan oyun, piyasaya çıktığı günden beri sürekli olarak geliştirilmekte ve farklı ülkelere ait askeri güçleri oynanabilir olarak sunmakta. Oyun içerisinde anlık olarak 100 oyuncu karşılıklı olarak savaşabilmektedir.

Squad Gameplay
Squad Gameplay

Squad Nasıl Oynanır?

Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen oyun anlık olarak 2 takımın savaşması üzerine kurgulanmıştır. Oyunda yer alan haritalar genel olarak geniş bir alana yayılmaktadır. İklim ve arazi koşullarının da gerçekçi olarak yer aldığı oyun takım olarak oynamayı gerektirmektedir. İsminin anlamı “ekip, manga” şeklinde Türkçe’ye çevrilen oyun, bireysel olarak hareket etmeye izin verse de kazanmak için ekiple oynamayı gerekli kılmaktadır.

Steam kış indirimleri ile pek çok oyuncunun Squad’a yeni başlamıştır. Oyunda en önemli unsur iletişimin sağlanmasıdır. Özellikle mangalar arası iletişim ile haritada yer alan bölgelerin ele geçirilmesi veya savunulması koordineli bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca diğer rollerde yer alan birimlere de manga liderleri arası telsiz iletişimi ile gerekli bilgi paylaşımı yapılarak oyunun gidişatı belirlenmektedir. Her yeni oyunda manga liderleri arasından bir adet komutan belirlenmektedir. Ancak kimse komutan rolünü almak istemezse mangalar kendi istekleri doğrultusunda özel olarak oynayabilmektedir. 

Oyun içerisinde yer alan mangalar farklı rollere sahiptir. Genellikle yeni başlayan oyuncular için piyade mangalarında oyuna dahil olmak daha öğretici olacaktır. Zırhlı araçları, hava araçlarını veya havan topu gibi ölçüm yapılması gereken araçları kullanmak tecrübe gerektirmektedir. Manga liderliği yapmak isteyenlerin oyunda kit tercihini lider olarak yapması gerekmektedir. Böylelikle haritada farklı lokasyonlara FOB radyosu kurabilir ve yeni doğma noktası inşa edilebilir.

 

Squad Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Squad sistem gereksinimleri itibariyle yüksek performansa ihtiyaç duyan bir oyundur. Temel olarak diğer oyunlardan farkı, etkileşimli pek çok öğenin oyunda anlık olarak çok fazla kişi tarafından kullanılabilmesidir. Ayrıca Unreal Engine 4 oyun motorunun fizikleri yüksek iş gücü gereksinimi duymaktadır. 

Squad minimum sistem gereksinimleri; Windows 7 SP-1 64bit, Intel Core i veya AMD Ryzen serisi 4 çekirdekli işlemci, 8 GB RAM, Geforce GTX 770 veya AMD Radeon HD 7970 4GB ekran kartıdır. Önerilen sistem gereksinimleri ise Windows 10 64bit, Intel Core i veya AMD Ryzen serisi 6 çekirdekli işlemci, 16 GB RAM, Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon 570 6GB ekran kartıdır. Oyunun kurulması için gerekli olan depolama alanı ise 55 GB’dır.

Squad Oyun Fiyatı Ne Kadar?

Squad oyun fiyatı indirim dönemlerinde 59 TL’ye düşmektedir. Ancak oyunun genel satış fiyatı 79 TL olarak belirlenmiştir. 

Squad Türkiye
Squad Türkiye

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.