Mobil

Rider Oyun İncelemesi & Taktikler

Rider, android platformu üzerinden erişebileceğiniz apk olan bir oyundur. Oyundaki amacımız level (seviye) leri geçmek, yüksek puan yapmak ve toplayabildiğimiz kadar gem (kristal) toplamaktır.

Rider Açılışı
Rider Açılış Ekranı

Ketchapp ve Monkeyfood Games tarafından çıkarılan oyun, Google Play üzerinden 10 milyonu aşkın indirme ve 260bin kişiden 4.5 yıldız ortalama almıştır. Aynı zamanda editörün seçimi de olan bu oyunun özelliklerini aşağıda bahsedeceğiz.

Ketchapp ve Rider
Rider oyun yapımcıları

Oyun Modları ve Taktikler

Rider’ın birden fazla modu bulunmakta. Öncelikle serbest sürüş modundan bahsetmek istiyorum. Bu moddaki amacımız olabildiğince yüksek skorlar yapmak. Bunu da yapmanın birkaç püf noktası var. Sadece güvenli bir sürüş yapmak ile yüksek skorlara çıkmak çok zor. Çünkü puanınız artmaya başladıkça oyun size daha da zorlu engeller veriyor. Bunun için aracınıza olabildiğince takla attırmanız gerekiyor. Her attığınız tam bir takla, size +1 puan vermekte. Takla attıktan sonra iki teker üzerinde düşer iseniz de +2 puan gelmekte. Oyunda buna “perfect flip” yani mükemmel takla denmekte. Bu yüzden olabildiğince mükemmel takla atmak, size yüksek puanlar almanızda yardımcı olacaktır.

Canlandırma
30 saniyelik video karşılığında kaldığın yerden devam etme

Diğer bir modumuz, level (seviye) geçmek. Seviyeler Kolay, orta ve zor olmak üzere ayrılıyor. Buradaki amacımız puan almak değil, en kısa sürede bize verilen parkuru bitirmek. Bitirdiğimiz süre de bizim üç yıldız üzerinden kaç yıldız alacağımızı göstermekte. Bu sebepten ötürü takla atmaya çalışmaktansa hızlı ve düzgün bir sürüş yapmak, daha iyi bir süre yapmamızda bize faydalı olacaktır.

Seviyeler
SeviyelerEkranı

Son olarak serbest sürüş esnasında bize verilen meydan okuma görevleri bulunmakta. Bu görevleri tamamladıkça ekstra kristal kazanmaktayız. Ayrıca, yeni temaların kilitleri de bu şekilde açılmakta. O yüzden bu meydan okumaları da yapmanız, oyunu daha da zenginleştirecektir.

Rider oyun ekranı
Rider ana menü

Araç ve Tema Satın Alma

Yazımızın başında kristal toplamaktan bahsetmiştik. Bu kristalleri kullanabileceğimiz bir satın ama menüsü mevcut. Bu menü altında yeni temalar ve araçlar açabilirsiniz. Oyun size, belirli bir kristal karşılığında rastgele araba açma şansı sunmakta. Çıkan araçlar sıradan, ortalama ve ya nadir olarak ayrılmakta. Bunlara ek olarak oyuna 5 gün arka arkaya girmeniz ile verilen gizli araçlar da bulunmakta. Araçların ve temaların oyuna etkisi bulunmamakta fakat size farklı bir görsel şölen yaşatmakta.

Satın Alma Ekranı
Araç ve tema satın alma ekranı

Oyundaki Hatalar & Buglar

Oyuncuların en çok yakındığı problem, oyunun yavaşlaması. Belirli bir süre oynayınca oyunun yavaşladığını söyleyen kullanıcılar, bu yavaşlamanın telefonu kapayıp açmadan gitmediğini de söylemekte. Başka bir hata da aracın takılması ve kendi kendine patlaması. Haritadan kaynaklandığı düşünülen bu hatanın da en kısa sürede çözülmesi oyuncuların temennisi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.