İnternet

İnternet Tarayıcınızda Olmazsa Olmaz Eklentiler

Hepimizin sıklıkla ihtiyaç duyduğu özellikleri İnternet tarayıcılarımızdan bekleyemiyoruz ne yazık ki. Bazılarımız VPN isterken bazılarımız diğer sitelerle ilgili kolaylaştırıcı Eklentiler istemekte. Durum böyle olunca İnternet Tarayıcıları herkesin isteğine kulak veremeyeceğine göre Eklentiler Marketi oluşturuyor. Gel gelelim bazı yararlı ve kesinlikle olması gereken Eklentiler neler?

1. Adblock Eklentileri (Reklam Engelleyici)

Birçoğumuzun en nefret ettiği konu, reklamın, sayfanın çoğunu kapsıyor olması. Bu konudan çoğumuz mustarip haldeyiz. Reklam sitelerini kapatmaktan aradığımız şeyi unutur hale geldik. Bu sorunda yardımımıza işte bu eklenti el uzatıyor. İndirmeniz yeterli gerisini kendisi hallediyor.

2. Ekran Akıntısı Eklentileri

Hızlıca ekran görüntüsü almamız gereken zamanlar oluyor bazen. İşte bu eklenti bu ihtiyacımızı karşılıyor. Hızlı bir şekilde İnternet sitelerinden ekran görüntüsü alabiliyor ayrıca çevrimiçi olarak paylaşıp görüntü üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz.

3. VPN Eklentileri

Malum ülkemizde birçok yararlı siteye erişim izni bulunmamakta. Ayrıca internet ortamında güvenli bir şekilde dolaşmakta son zamanların ihtiyacı haline geldi. Bu ihtiyacınız için herhangi bir VPN kullanabilirsiniz. ZenMate ara ara sıkıntılar oluştursa da en iyilerden bir tanesi onun haricinde DotVPN uygulamasını da şahsen öneririm.

4. Magic Actions for YouTube

Eğer YouTube sade haliyle ilginizi çekmiyorsa, farklı eklentilere ihtiyaç duyuyorsanız bu ihtiyacınızı karşılayabilecek bir program. Çok çeşitli özellikler getirmenin yanında YouTube anasayfanızı özelleştirmeye ve kendi temanızı uygulamanıza olanak sağlııyor.

5. BetterTTV

Eğer oyun dünyasıyla alakalıysanız ve Twitch ortamını biliyorsanız bu programı kullanmalısınız.

6. PDF Görüntüleyici Eklentileri

Sadece açmak istediğimiz bir PDF’in bilgisayarımıza iniyor olması bazen bizi sinirlendirebiliyor. Özellikle son zamanların tehlikeli virüsleri çok yaygın haldeyken. İnsan yoksa bile şüpheleniyor. Ciddi bir ihtiyaç haline gelen bu olaya İnternet Tarayıcınız üzerinden herhangi bir PDF Görüntüleyici ile çözüm bulabilirsiniz.

7. MEGA

İnternetten çok sayıda indirme yapıyorsanız eğer çok işinize yarayacak bir eklenti. Zamanında hepimiz o indirmelerinin ne kadar yavaş olduğunu hatırlıyoruz. Globalleşen Dünya’da hız artık her şey demek haline geldi ve ne kadar hızlı olursanız o kadar tercih edilirsiniz. İşte MEGA bu ihtiyacınıza yol göstermeye geldi. Şahsi tavsiyelerim arasındadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.