Teknoloji

Asus ROG Oyuncu Telefonu

Razer, Xiaomi ve ZTE gibi oyun odaklı telefon modellerine meyden okuyan Asus, Republic of Gamers etiketini taşıyacak olan yeni Oyuncu Telefonu modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda Razer ve Xiaomi gibi birçok firmanın oyunculara yönelik telefon çıkaracağı ve yüksek performans sunacağı duyurduğunu hepimiz biliyoruz. Bu furyaya Asus firmasından da bir cevap gelerek adeta “Bu işte ben de varım” dedi. Şu an için sadece tahmin ve teoriler üzerinden konuşulan Asus’un oyuncu telefonu yakında bizlerle olacağa benziyor.

Asus Oyuncu Telefonu Ne Zaman Çıkacak?

Henüz kesin bir bilgi ya da açıklama olmasa da Asus firmasının CEO’su Jean Shen‘in açıklamalarına ve ipuçlarına bakarsak oyuncu telefonu  5-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Computex etkinliğinde tanıtılacağı kuvvetli ihtimaller arasında. Bu bilgi her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da şirket içinden gelen bilgiler arasında.

Asus Oyuncu Telefonunun Özellikleri Neler?

Henüz bu konuda herhangi bir açıklama ya da bilgi sızıntısı bulunmamakta fakat küçük bir mantık ve tahmin yapılırsa içeriğinin ne olacağı hemen hemen kestirilebilir. Mesela şu an piyasada ki en güçlü telefon işlemcilerinden birisi Qualcomm Snapdragon 845 bulunması muhtemel. Ayrıca mobil oyun platformu için en az sınır olan 8 GB Ram hafızası da bulunacağı tahmin edeceğiniz üzere kuvvetli bir seçenek. Ayrıca Asus firmasının Bilgisayar Monitörleri konusunda ne kadar başarılı olduğu çok açık. Bu güçlü kuvvetini kullanarak Asus Aurora teknolojisi ile mobil platformda bile 144 Hz tazeleme oranı sunması da hiç zor bir konu değil.

Asus Oyuncu Telefonu Fiyatı Ne Olacak?

Yine diğer konular gibi oyuncu telefonu fiyatı konusunda herhangi bir bilgilendirme mevcut değil fakat bu konuda da tahmin yürütmemiz gerekirse, asıl kitle oyunu gittiği yere götürmek isteyenler olacağı için çok uçuk fiyatlara satılacağı biraz ihtimal dışı. Güncel döviz kuru satış rakamlarını bir miktar artırabilir olsa da genel anlamda bu tür küresel şirketler ülkelere göre fiyat politikası yapmakta. Pubg, Fortnite ve daha birçok oyunun artık mobile uyarlandığı ve anlık oynama oranı azımsanmayacak derecede olduğu için fiyatlandırma ortalama olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.