Oyun

Black Desert Online Sınıflar

Black Desert Online Türkiye sunucularına erişim açıldı. Ülkemizde büyük ilgi göre oyunda seçebileceğiniz birçok sınıf mevcut. İsterseniz bir büyücü olup uzaktan vuruşlar ile düşmanlarınızı öldürebilirsiniz veya tam bir savaşçı gibi omuz omuza mücadelelere girebilirsiniz. Aşağıdan Black Desert Online sınıflar listesine göz atabilir oynamak istediğiniz sınıf hakkında küçük bilgiler edinebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Black Desert Online Sınıflar

Oyunu en kolay yoldan öğrenmek için oynayabileceğiniz en iyi sınıftır. Black Desert Online savaşçı sınıfı gerek savunma değeri gerekse dayanıklılığı yönünden daha rahat bir şekilde seviye kasmanız için mükemmel bir tercih olabilir. Yakın dövüş karakterlerine yeteneğiniz pek yoksa okçu sınıfını deneyebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gereken bir nokta okçu karakterinin savunması az olduğudur. Düşük savunma değerine sahip olduğu için rakiplerinize saldırırken hasar yememeye özen göstermelisiniz. Hem uzak dövüşte hem de yakın dövüşte kendinize güveniyorsanız Black Desert Online Sahire sınıfı tam size göre. Yüksek dayanıklılığı olan sahire sınıfında savunma değeri okçu gibi düşüktür. Rakiplerinizi yerden yere vurarak onlara acı çektirmek istiyorsanız berserker sınıfına yönelmelisiniz. Ayrıca Berserker sınıfı yetenek kullanırken mana değeri yerine öfke harcar.

Düşmanlarınıza karşı seri ataklar yapabilmek için Maehwa sınıfını kullanabilirsiniz. Maehwa sınıfı tam bir kılıç ustasıdır. Rakiplerinizden kaçabileceğiniz ve ani saldırlar düzenleyebileceğiniz yetenekleri de mevcuttur. Black Desert Online Ninja sınıfı tıpkı Maehwa gibi çok hızlı oynanabilen bir sınıftır. Ancak bu sınıfın yeteneklerini kullanabileceğiniz bir sürü kombolar mevcut olduğu için oynanması oldukça zordur. Bu yüzden ilk zamanlarda Ninja sınıfından sıkılabilirsiniz. Hızlı bir şekilde son seviyelere ulaşmak gibi bir arzunuz varsa eğer Black Desert Online Tamer sınıfı sizin için en doğrusu olacaktır. Yanınıza çıkarttığınız yaratığınız ile birlikte alana etki eden yetenekler kullanarak canavarları daha kolay kesebilirsiniz.

1vs1 düellolarında rakiplerinizi kolayca alt etmek için Valkyrie sınıfını oynayabilirsiniz. Valkyrie ile savaşçı sınıfı gibi yakın mücadelelere girebilir, düşmanlarınıza orta mesafeden yüksek hasarlar verebilirsiniz. Ancak Valkyrie sınıfına alışmak için epeyce bir zaman bu sınıf ile oynamanız gerekiyor. Black Desert Online Wizard sınıfı oynayabileceğiniz başka bir büyücü sınıfıdır. Düşmanı yavaşlatma ve sersemletme gibi yeteneklerinin yanı sıra yüksek hasarlar veren yetenekleri de vardır. Wizard sınıfını iyice kavramak ve yeteneklerin tekrardan kullanılma sürelerini ezberlemek zamanınızın büyük bir kısmını alabilir.

NOT: Listede bulunmayan sınıflar ilerleyen zamanlarda eklenecektir.

Bir önceki yazımız olan Don’t Starve: Yemek Tarifleri başlıklı makalemizde Don't Starve, Don't Starve Yemek Malzemeleri ve Don't Starve Yemek Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün