Teknoloji

Seabreacher Nedir?

Jetski’nin ne olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Seabreacher ‘a, müşterinin istediği spesifikasyonlara göre inşa edilen ve deniz altında giden jetski diyebiliriz.

Köpekbalığı ve ya balina şeklindeki modelleri ile popüler olan ürün, Avrupa’da ses getirmeye başladı. PacificSky tarafından geliştirilen ürün, özellikle tasarımları ile kullanıcıları cezbetmekte. Kişiye özel dış tasarım yapan firma, ürünün kabinini de adeta bir yarış arabası gibi yapmakta.

Seabreacher Balina Modeli
Balina Modeli

Sadece iki boyutlu bir düzlem üzerinde çalışan geleneksel deniz taşıtlarının aksine, Seabreacher daha çok üç eksen kontrollü bir uçak gibi çalışır. Bu, teknenin sağa ve sola ani hareket yapmasına, atlamasına, dalmasına ve dalgaları kesmesine izin verir. En son modeller su üzerinde 360 ​​derece varil rulo bile yapabilmekte.

Seabreacher Uçak Modeli
Uçak Modeli

El çubukları ile kontrolünü sağladığımız alet, ileri ve geri hareket etmekte ve karşılıklı gelen kollar ön kanala bağlanmakta. İkisini de ileri itmeniz durumunda, her iki taraf da aşağı hareket etmekte. Kolları geri çekmemiz durumunda ise, tekne yukarı doğru çıkışa geçer. Birini öne doğru iter, bir kolu da geri çekerseniz tekneyi kendi ekseni etrafında döndürebilirsiniz.

Seabreacher Kabin
Kabin

Pedalları ile ne kadar güçlü gitmek istediğinizi ayarlayabilirsiniz. (Jet motorunu sağa ve ya sola döndürmek için). Pedalların hareketleri jet motorunu etkilemekte, hızınızı ve gideceğiniz yönü belirlemekte. Tam güç pedalları itmeniz halinde geminin burnu aşağı doğru inecek ve tam gaz sürüş keyfine varabileceksiniz.

Seabreacher Panel
Panel

Henüz ülkemizde kullanımı olmasa da bu popülerite ile yakın zamanda gelmesi beklenmekte.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.