Mobil

Shazam Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlarınızla gittiğiniz bir ortamda veya tıkanmış trafikte radyoda dinlediğiniz müziğin adını unuttuğunuz durumlar olmuştur. Shazam Entertainment Limited tarafından geliştirilen uygulama Google Play Store’da 100 milyondan daha fazla indirilmeye sahiptir. Tamamen ücretsiz olarak kullanıma açık olan Shazam uygulaması sayesinde unuttuğunuz müziklerin isimlerini bulmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

İlgili Başlıklar

Shazam Nasıl Kullanılır?

AppStore veya Google Play Store üzerinden indirdiğiniz Shazam uygulmasını açtığınızda ekranın ortasında kocaman bir S harfi olan Shazam logosu ile karşılaşıyorsunuz. Üzerinde Shazam logosu bulunan butona tıkladıktan sonra kullandığınız internetin hızına bağlı olarak birkaç saniye içerisinde şarkının adını bulabiliyor. O anda çalan şarkının adını, o şarkıyı söyleyen şarkıcının adını hatta şarkının youtube ve satın alım linkini de sizlere sunuyor. Shazam uygulamasında aradığınız müzikler MY Shazam bölümünde bulunuyor. Uygulamanın üst tarafında yer alan Charts menüsü üzerinden hangi ülkede hangi şarkıların shazam ile aratıldığına ulaşabilirsiniz. Böylece trende girmiş olan yeni şarkıları takip edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre 2012 yılında Shazam üzerinden 300 milyon dolar değerinde dijital müzik satışı gerçekleşmiştir. Shazam uygulamasına 40 milyon pound değerinde bir yatırımda bulunan Carlos Slim isimli iş adamı, sahibi olduğu gsm şirketlerinin satmış olduğu telefonlarda Shazam uygulamasının varsayılan uygulama olarak yüklenmesini istemiştir.

Bir önceki yazımız olan iPhone RAM Temizleme Yöntemleri başlıklı makalemizde iOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün