Dizi & Film

Bright

Netflix yapımı bir film olan Bright, Will Smith, Joel Edgerton ve Edgar Ramirez gibi başarılı bir kadroya sahip. Yönetmenliğini David Ayer’in yaptığı filmin yazarı da Max Landis.

Bizim dünyamızda geçen filmin farkı, yaşayan farklı ırkların eklenmesi. Bu ırklar Yüzüklerin Efendisi filminden tanıdık gelecek olan Elfler, Cüceler, İnsanlar ve Orklar. Bütün bu ırkların birlikte yaşadığı dünyamızı anlatan filmde Elf ırkı zengin bir kesim olarak gösterilirken Ork ırkı daha çok arka mahallelerde yaşayan ve ayak işlerinde kullanılan bir tür olarak gösterilmekte.

Ayrıca filmde doğaüstü güçler de bulunmakta. Bright ve Inferni olarak adlandırılan iki farklı tür bulunmakta. Sadece bu türlerin kullanabildiği, başkalarının ise dokunmaları ile yanıp kül olduğu özel Sihirli Değnek’lerin olduğu dünyada, değneği kullananın dileği gerçekleşebilmekte. Filmde özellikle dikkat çekilen de bu Bright türü.

Bright
Bright

Filmin asıl konusu Los Angles Polis Departmanı’nda çalışan iki polis. Bu polislerden biri de tarihte bir ilk olarak Ork. İnsanlar ne kadar bir Ork polis istemese de işine sonuna kadar bağlı olan ork, partnerini sürekli kollar. Bir gün yine sıradan bir göreve giden polislerimiz, neler ile karşılaşacaklarından habersizlerdir. Verdikleri kararlar ile belki de büyük bir savaşı önleyeceklerdir.

Netflix üzerinde yüksek puanlar alan film, IMDB puanlaması üzerinden de yavaş yavaş yukarılara çıkmakta. Biz de ilkseviye olarak filmi sevebileceğinizi düşünüyor ve tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Vizyona Girecek Filmler! başlıklı makalemizde 2018 Aksiyon Filmleri ve 2018 Bilim Kurgu Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün