Oyun

Fortnite Battle Royale AMD Fps Arttırma

Fortnite oyunu Epic Games aracılığıyla ücretsiz olarak oynanabilen Battle Royale oyunudur. Oyun ücretsiz olarak oynanabildiği için birçok fps sorunlarını beraberinde getiriyor. Kullanıcıların çoğunluğu oyunu rahat bir şekilde oynayabilse dahi halen daha oyun içerisinde anlık fps düşmeleri yaşayanlar mevcut. Özellikle birkaç nesil önceki AMD ekran kartlarından birine sahip olan kullanıcılar Fortnite Battle Royale fps sorunu ile karşılaşabiliyor. Oyunu rahatça oynamak isteyen kullanıcılar Fortnite Battle Royale AMD fps arttırma yöntemlerinden yararlanarak daha yüksek fps değerlerine ulaşabilirler.

Fortnite fps arttırma yöntemlerini uygulamadan önce bilgisayarı güç seçenekleri ayarı içerisinden “Yüksek Performans” moduna alın. Uzun süreli Fortnite Battle Royale oynama sonrasında ısınma ile ilgili bir problem yaşayan kullanıcılar masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarının fanlarının temiz olarak çalıştığını kontrol edebilirler.

[geo-post id=”4070″]

Fortnite Battle Royale AMD Fps Arttırma

Eski nesil AMD ekran kartıyla Fortnite oynayan kullanıcılar boş alanlarda veya çatışma anlarında fps kayıpları yaşayabilir. Böyle bir durumda fps değeri tekrardan eski değerine gelene kadar geçen süre zarfında ölmüş olabilirler. Daha akıcı bir oyun deneyimi için uygulayabileceğiniz Fortnite AMD fps arttırma yöntemleri:

  • Kullandığınız AMD ekran kartı sürücüsünün en güncel sürümünü aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirin. Eğer hangi ekran kartının modelini bilmiyorsanız “Automatically Detect and Install Your Driver” bölümündeki programı indirerek otomatik olarak ekran kartı sürücüsünü güncelleyebilirsiniz.
  • AMD ekran kartının yanında kuracağınız ekran kartı kontrol merkezi sayesinde oyunu daha detaylı optimize ederek daha fazla fps elde edebilirsiniz.
  • AMD ekran kartı ayarları içerisinden oyunlar menüsüne girin ve Fortnite seçin. Eğer Fortnite Battle Royale oyunu orada gözükmüyor ise kendinizde manuel olarak ekleyebilirsiniz.
  • Oyunu seçtikten sonra mozaik döşeme, doku filtreleme ve örtüş önleme ayarlarını uygulama ayarlarını geçersiz kıl olarak, kare hızı denetimini her zaman kapalı olarak değiştirin.
  • Tekrardan kontrol merkezine girerek Fortnite oyununu seçin ve değiştirilebilir grafikleri yapılandırmasına tıklayarak oyunun grafik ayarlını yüksek performansa ayarlayın.
  • Bütün bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak Fortnite Battle Royale fps arttırmak için yapmış olduğunuz ayarların geçerli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.