Dizi & Film

Fringe Dizisi (2008 – 2013)

Bilim kurgu dizilerinin en iyilerinden bir tanesi olan Fringe. Türkiye’de bir çok kişinin haberi dahi olmadığı bu efsane diziyi anlatmaya kelimeler yetmez. Oyunculuk performanslarının üst seviyede olduğu ve muhteşem bir bilim kurgu senaryosu ile 5 sezon ekranlarımıza çıkan Fringe ne yazık ki 2013 yılında ekranlara veda etti.

2008 yılında ilk bölümünün yayınlanmasıyla beraber dizi izleyen ve bu tarz dizilerden hoşlanan kitleyi bir anda yanına çeken Fringe, ne yazık ki sadece 5 sezon sürdü ve 100.bölüm olan final bölümünün 18 Ocak 2013 tarihinde yayınlamasıyla beraber ekranlara veda etti.

İlgili Başlıklar

Fringe Dizisinin Konusu Nedir?

Dünya üzerinde herkes rutin hayatına devam ederken bir gün 627 numaralı Boston – Hamburg seferindeki uçak esrarengiz bir şekilde içindeki tüm yolcuların çeşitli kimyasal maddelere maruz kalmasına rağmen Boston Logan hava terminaline iniş yapar. Bu olayı incelemesi adına FBI çalışanlarından Olivia Dunham ve John Scoot görevlendirilir. Aynı zamanda aralarında bir ilişki bulunan ikili olay yerine gittikten sonra büyük bir şoka uğrayacaklardır. Bu uçak ise büyük bir listedeki gelecek olayların sadece başlangıcıdır.

FBI, bu gibi esrarengiz olaylara bakması için son 17 yılını akıl hastanesinde geçiren Walter Bishop’tan yardım ister. Fakat halen akıl hastanesinde tedavi görmekte olan Walter’ı ikna etmek pekte kolay olmayacaktır. Olivia bu konuda Walter Bishop’un oğlu Peter Bishop’tan yardım ister. Fakat bilmediği bir şey vardır ki Peter babası hakkında çok bir bilgiye sahip değildir ve kendi başı da derttedir. Olivia’nın baba ve oğlunu ikna etmesi sonrası esrarengiz olayları çözmeye başlaması pek fazla zaman almayacaktır.

Fringe Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Özellikle Walter Bishop rolünü oynayan John Noble bu dizide gerçek bir oyunculuk dersi vermeyi başarmıştır. İlk bölümden son bölüme kadar izleyicilerle arasındaki sempati 1 kez olsun kaybolmamıştır. Peter Bishop rolündeki Joshua Jackson ise yine oynadığı rolün hakkını vermeyi başarmıştır diyebiliriz. Fazlaya kaçmayan hareketleri ve soğukkanlı oluşu ile Peter’da dizinin izleyici kitlesi için sevilen bir karakter olmayı başarmıştır.

İlk sezonlarda itici bulunan Olivia Dunham rolündeki Anna Torv bir çok eleştiri alsa da ilerleyen sezonlarda kendini affettirmeyi başarmıştır. Ayrıca Astrid rolünde oynayan ve gördüğümüz zaman sebepsiz bir huzur bulduğumuz Jasika Nicole dizinin sevilen karakterlerinden bir tanesidir.

Fringe Dizisi Resim Galerisi

Bilim-Kurgu türünde dizi izlemeyi seviyorsanız Fringe sizin için en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Henüz izlemediyseniz bir deneyin, eminiz ki pişman olmayacaksınız.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün