Mobil

Google Chrome’dan Android İçin Güncelleme!

Google tarafından geliştirilen ağ tarayıcısı Google Chrome geliştirilen ilk beta sürümü 2 Eylül 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştı. Bugün ise Google Chrome’dan android için güncelleme geldi. Bu güncelleme ile yepyeni özellik kazanan ve daha da güvenli hale gelen Chrome her geçen gün gelişerek ilk sırada ki yerini koruyor. Hızı ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda geliştirilen tarayıcı bu güncelleme ile güvenlik sorunlarını bitirmeyi hedefliyor.

Güvenlik açıklarını gidermek için yapılan güncelleme Chrome 62 olarak android telefonlara Google Play Store üzerinden yüklenebiliyor. Aynı zamanda android işletim sistemine sahip telefonların tasarımına da uyum sağlayan bu yepyeni sürüm sürprizleri ile beraber geliyor. Chrome uygulamanın güncellemesini ise öncelikle test sürecine tabi tutarak başarılı olup olmadığını test etti. Sonuçtan başarılı bir şekilde çıkan uygulamada daha önceden kullanıcılara sorun çıkaran kablosuz ağ (Wifi) KRACK sorunu da çözümlendi. Android 6.0 ve daha sonra ki işletim sistemlerinde sorun teşkil eden KRACK WPA 2 güvenli ağ üzerinden giden tüm bilgilerin elde edilmesine neden oluyordu. Google Chrome 6.2 sürümü ile Android 6.0 ve diğer işletim sistemlerini KRACK açığına karşı güvence altına aldı.

Google Chrome’dan Android İçin Güncelleme!

 

Bildirimlerde ve etkileşimlerde de değişiklik yapan Chrome kurumsal genel oturum modunu tam ekran kullanım sağlayan uygulamalar için uyumlu hale getirerek tablet sürümüne yakın bir özelliğe geldi. Zum özelliğini devreye sokan bu özellik ile artık uygulamaları daha rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Dokunmatik sistemini de geliştiren Google Chrome ‘Dosyalar’ kısmında ki dokunmatik deneyimini ise yepyeni özellikleri ile sunuyor.

Google Chrome tablet deneyimini yaşamak, dokunmatik özelliğini incelemek ve Wi-Fi KRACK güvenlik açıklarından korunmak için siz de Chrome 62 sürümünün keyfini yaşayın!

Android işletim sistemine sahip telefonlar için Google Play üzerinden otomatik olarak gönderilen bu güncellemeye herhangi bir ücret ödemeden siz de sahip olabilirsiniz. Eğer telefonunuzda bu uygulama yüklü değil ise hemen Google Play uygulamalar kısmına Google Chrome yazarak sistemi direk telefonunuza indirebilirsiniz. Yepyeni güncellemelerden ve teknoloji haberlerinden haberdar olmak istiyorsanız bizi takipte kalın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.