Finans

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Son zamanlar da bir çok kişi iş kurmak için istemesi yada işini büyütme çabasından dolayı yeterli sermaye ihtiyacı bulamadığı için hem kendisine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bu nedenlerden dolayı KOSGEB destekli girişimcilik kültürünün tanınması ve yaygınlaşması için hem de iş geliştirme merkezlerinin kurulması için istihdam olanaklarının arttırmak böylelikle yerel, yeni girişimcileri teşvik etmek amacıyla KOSGEB destekli çalışmalar yürütülmektedir.

Hibe Kredisi Nedir?

Hibe içerik açısından bir malın taşınır ya da taşınmaz olarak para, mülk gibi karşılığı olmadan kişilerin yada şahsa özel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına olanaklarını sunan KOSGEB aracılığı ile başvuru kabul edilmektedir.

Kimler Hibe Kredisine Başvuru Yapabilir?

Hibe kredisi alabilmek için öncelikli olarak en az ilkokul mezunu olmak ve on sekiz yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Hala işletmesi olmayan ve girişimci kişiler için desteklenen hibe kredisi bunun dışında Kobiler, sivil toplum kuruluşları, Belediyeler, zanaatkârlar, çiftçi ve de üretici olanlar, sanayiciler gibi bir çok kurum hibe kredisinden faydalanabilmektedir.

Hibe Kredisi Nasıl Alınır Ve Stratejisi Nedir?

Hibe kredisi nasıl alınır diye düşünmeye başladıysanız eğer yapmanız gereken direk olarak kosgeb’in sitesinden gerekli formu doldurarak doğrudan başvuru yapmaktır fakat hibe kredisi almanın büyüsü başvuru yapmakta değildir. Kosgebê başvuru yaparken hazırlayacağınız çalışma ne kadar özensiz ve bilgisizce hazırlanırsa Kosgeb hibe kredisi almanız oldukça düşük olacaktır. Bu nedenlerden dolayı başvurunuzu yaparken, olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için hibe danışmanlarına fikir danışabilirsiniz.

Eğer yeterli bir miktar da hibe danışmanlarına ödeyebileceğiniz bir ücret durumu yok ise Hibe alanında yazılmış kitapları ve projeleri inceleyerek kendinizce yeterli bir donanıma gelerek kosgeb sitesine hibe için başvuru yapmanız sizler için daha faydalı olacağı gibi Kosgeb’i hibe almak için ikna etmeniz o derece etkili olacaktır.

Kosgeb her ne kadar yeni girişimcilere hibe kredisi veriyor olsa da işini büyültmek isteyenler için de bir sene hizmet vermek de olan kurum ve kobilere de faizsiz hibe kredisi verebilmektedir. Çeşitli imkanlardan faydalanarak kafasında işini büyültmek isteyen yada iş kurmak isteyen kişiler bu hibe başvuruları onaylandıktan sonra ücretsiz kurslara katılarak belli bir seviye ve de donanıma gelmeleriyle kısa zaman da başvuranlar hibe kredilerini alabilmektedir. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.