Yaşam

Kaçak Köprü Geçişi Düzenlemesi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden özellikle gece geç saatlerde kaçak köprü geçişi yapan kamyon ve otobüs sürücüleri için yeni düzenleme geliyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada valilik ile konuştuklarını belirtti ve ekledi; “Yasak olmasına rağmen buradan kaçak geçmeye çalışanlar köprüden önceki son çıkış noktalarından döndürülecek. Hem ceza yiyecekler hem geri gidecekler”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan

Yaptığı konuşmada özellikle köprüdeki kaçak geçişlere değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı. “Sürücüler kurallara uysunlar, gelen cezalarla mağdur olmasınlar. Valilik ile konuştuk, köprü girişlerinden önceki son çıkış noktasında geri döndürülecekler. Böylece daha çok mağdur olacaklar. Hem ceza yiyecekler hem geri dönecek ve yolu zaten geçecekler. Bir kural konulmuşsa herkes lütfen uysun, kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Bakan Arslan, ceza yiyen araçların artık gümrükten de çıkamayacağını belirtti. Yıl başına kadar aktif olması beklenen yeni sistemde cezalı araçların gümrük sisteminde fark edilmesi ve cezayı ödemeden çıkışının yapılmaması amaçlanıyor. Arslan, yenin sistem için, “Yabancı araçlarla ilgili sistemi kuruyoruz. Yabancı araç eğer kaçak geçiş yaparsa gümrük kapısından çıkamayacak. Cezasını ödeyip çıkacak. Gümrük girişinde kart alabiliyor araçlar ancak nasıl olsa ben bir daha buradan geçmem deyip basıp gidiyor. Ama kurduğumuz sistemle hangi aracın kaçak geçtiğini göreceğiz. Orada işlem yapılacak. Hedefimiz yeni yıla kalmadan bu işlemi bitirmek. Kapı çıkışlarını gümrük bakanlığı takip edecek ancak biz bilgi vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi başlıklı makalemizde mercimek çorbası tarifi, Yemek Tarifleri ve yeşil mercimek çorbası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün