Dizi & Film

Kimi No Na Wa (Senin Adın) Film Oluyor!

2016 yılına damgasını vuran Kimi No Na Wa (Senin Adın) animesi, Ghost in the Shell animesi gibi film olma yolunda! Japonya’da inanılmaz bir çıkış yapan anime gerek hikayesi, gerekse de animasyonları ile izleyenlerin gönlüne taht kurmayı başardı. Bir çok başarıya imza atan bu animenin filminin de gelecek olması pek de sürpriz olmadı.

Hollywood İşe El Attı!

Animenin yazarı ve yapımcısı Makoto Shinkai’nin Paramount Pictures ile birlikte animeyi filme geçirmek için çalışmalara başladığı söyleniyor. Projenin içinde hangi isimlerin olduğu tam olarak bilinmese de  J.J Abrams’ın filmin yapımında görev alacağı ve oscarlı ünlü senarist Eric Heisserer’in orijinal senaryonun filme dönüştürülmesinden sorumlu senaryo yazarı olacağı içeriden gelen haberler arasında.

Anime ile Aynı Tadı Verebilecek Mi?

Çoğunuzun da bildiği gibi, anime uyarlamaları Hollywood’da bu yılki Ghost in the Shell de dahil olmak üzere iyi bir çıkış yakalayamadı. Bir başka örnek daha verecek olursak Death Note animesi de aynı kaderi yaşayarak izleyicileri hüsrana uğrattı. Gerek orjinal senaryodaki bozukluklar, gerekse de karakterlerin uyumsuzluğu animesini izleyip de filme gelen izleyicilere istediği zevki vermedi.

Fakat Kimi No Na Wa’ ya baktığımızda arkasında güçlü bir kadronun olduğunu görüyoruz. Öyle ki animenin yazarı Shinkai, projeye çok olumlu baktığını ve böyle bir animenin filme dönüştürüldüğünde yepyeni olasılıklarla karşılaşabileceklerini söyledi. Japonya’da ünlü bir film yönetmeni ve grafik tasarımcısı olan Shinkai’nin bu konuşması da bekleyenlerin umutlarını daha da arttırmış oldu. Ben de filmin tabuları yıkmasını ve bekleyenlere istedikleri izleme zevkini vermesini temenni ediyorum.

Bilmeyenler İçin Kimi No Na Wa (Senin Adın)

Japon bilim kurgu ve fantezi animesi olan Kimi No Na Wa, küçük bir kasabada yaşayan ve hayatından pek de memnun olmayan liseli kız Mitsuha ile Tokyo’da okuyan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan lise öğrencisi çocuk Taki arasında geçmekte. Bir gün Mitsuha, rüyasında kendisini Tokyo’da okuyan bir çocuk olarak görür. Taki de rüyasında kendisini kırsalda okuyan liseli bir kız olarak görür. Bu iki rüyanın arasındaki bağlantı nedir?

Daha önce hiç duymamış ve ya hiç anime izlememiş olabilirsiniz. İşte size bir fırsat. Filmi çıkmadan önce animesini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Emin olun pişman olmayacaksınız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.