Oyun

League Of Legends 2017 Dünya Şampiyonu: SSG

League of Legends oyununda bir sezon daha geride kaldı ve dünya üzerindeki tüm takımlar kendilerini dünya şampiyonası üzerinde göstermek adına mücadelelerine başladılar. Oldukça heyecanlı mücadelelerin geçtiği maçlarda final yine Kore takımları arasında oynandı. Fakat bu sefer finali kazanan takım Samsung Galaxy oldu.

LOL tarihinde geçmişten günümüze en çok şampiyonluğu olan ve tüm turnuvalarda yüksek başarı oranı ile dikkat çeken, durdurulamaz denen SKT takımı bu sezon finale çıkana kadar oldukça zorlandı. Özellikle alt koridorunun çok düşük form grafiği buna sebep gösterilirken takım uyumunun ise geride kalan diğer sezonlara göre oldukça kötü olduğu gözlendi. Dünyanın en iyi League of Legends oyunu olarak gösterilen Faker ise bu turnuvada fark yaratmayı başaramadı.

Çin’de binlerce taraftarın stadyumdan izlediği final mücadelesinde iki takım karşı karşıya geldi. SKT adeta yok gibi oynarken final ise sürpriz bir şekilde 3-0 Samsung Galaxy galibiyeti ile noktalandı. SSG bu galibiyet ile finallerdeki en ezici üstünlüğü alarak League of Legends dünya şampiyonu olmayı hak etti.

Şampiyonada Dikkat Çekenler

Uzun yıllar sonra oldukça heyecanlı bir çekişmeye sahip olan dünya şampiyonasında dikkat çeken noktalar ise şöyleydi;

  1. Canlı yayın olarak aktarılan platformlardaki izleyici sayısının %40 gibi yüksek bir oranda düşmesi dikkat çeken en büyük olaydı. Bu oranın getirdiği düşünce ise League of Legends oynayanların sayısının oldukça düştüğüne yönelik.
  2. Kore takımları ile diğer bölge takımları arasındaki farkın kapanması fazlasıyla dikkat çekti. Özellikle Avrupa takımlarının kendilerini fazlasıyla geliştirdiği gözüktü.
  3. SKT kadrosunun inanılmaz form düşüş grafiği, takımda büyük değişiklikler geleceğinin bir habercisi. Orta koridor oyuncusu dünya yıldızı Faker haricindeki diğer oyuncuların takımdan kovulacağı yönünde büyük söylentiler var.
  4. League of Legends 2017 Dünya Şampiyonasında suikastçı şampiyonların kullanımı neredeyse hiç yoktu. Yetenek gücüne bağlı şampiyonlarda değişikliğe gidilme olasılığı yüksek gibi gözüküyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.