Oyun

Minecraft Hataları ve Çözümleri Nelerdir?

Minecraft her yaştan oyuncunun oynadığı hayatta kalma oyunudur. Ancak bilinen hayatta kalma oyunlarından farklı olarak oyun içerisinde yapı veya herhangi bir eşya yapmak için etrafta bulunan hemen hemen bütün nesneler kullanılabiliyor. Örneğin yapmak istediğiniz evi ağaçtan, topraktan, taştan ve hatta maden kaynaklarından oluşturulan bloklardan bile oluşturabiliyorsunuz. Oyun tamamen sizin hayal gücünüze göre şekillenebiliyor. Neredeyse bütün bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışsa da bazı kullanıcılar Minecraft hataları ile karşılaşabiliyorlar. Minecraft hataları ve çözümleri nelerdir?

Minecraft Hataları Ve Çözümleri

Düşük ya da yüksek donanımsal özelliklere sahip her bilgisayar oyunu çalıştırabiliyor ancak kullanıcılar yazılımsal sorunlar nedeniyle oyuna girmekte problem yaşıyorlar. Kullanıcılar sıklıkla karşılaştıkları Minecraft hataları ve çözümleri;

Minecraft Oturum Açılamadı Bad Login Hatası

  • Oyuncuların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi bad login hatasıdır. Bu hata genel olarak premium üyeliği olan kullanıcıların bağlanmak istedikleri sunucuya giriş yaptıkları zaman karşısına çıkar. Çözümü ise oyundaki nickinizi değiştirmek veya farklı bir sunucuya giriş yapmaktır.

Minecraft Out of Memory Hatası

  • Oyunun yüklü olduğu bilgisayarda yeterli miktarda RAM kapasitesi bulunmuyorsa böyle bir hata meydana gelebilir. Tek çözüm yolu bilgisayara yeni ram eklemektir. Laptopların bazıları tek girişli ram slotuna sahip olabiliyor. Eğer tek ram slotuna sahip laptopunuz var ise daha yüksek GB değerine sahip laptop RAM’i satın almanız gerekiyor. Laptoplarda RAM söküm ve takım işleri zor olduğundan dolayı mutlaka bir servise veya bilgisayarcı yardımı almanızda fayda var.

Minecraft Crash Report Hatası

  • Bu hata bilgisayarınızdaki ekran kartı sürücülerinin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarınızda bulunan ekran kartının sitesine girerek en güncel sürücüyü indirebilirsiniz. Ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın. Ekran kartı güncellemesi nasıl yapılır? isimli makalemizden bu işlem hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Minecraft Game Output Hatası

  • Kullanıcıların karşılaştığı game output hatasını çözmek için JAVA programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Aşağıdaki link üzerinden en güncel JAVA sürümünü bilgisayarınıza indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. Eğer halen daha sorun çözülmediyse oyunu en baştan yüklemeyi deneyin.

https://www.java.com/tr/download/

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.