Oyun

Overwatch Meme Kanseri İçin Yardım Kampanyası Başlattı!

Blizzard’ın en çok oynanan oyunlarından biri olan Overwatch, Meme Kanseri’ne dikkat çekmek ve Meme Kanseri Araştırma Vakfı (Breast Cancer Research Foundation | BCRF) için yardım kampanyası başlattı. Çeşitli yayıncılara yapacağınız bağışlar ile, sınırlı süre için çıkarılan “Pink Mercy” kostümünü alarak ve ya yine özel olarak bastırılan “Meme Kanserine Dikkat Çekin!” tişörtlerini satın alarak siz de kampanyaya destek olabilirsiniz.

Pink Mercy Kostümü

Overwatch, 21/05/2018 tarihine kadar satışta olacak ve kampanyaya özel olarak çıkartılan Mercy kostümünün bütün satış gelirlerinin Meme Kanseri Araştırma Vakfı’na gideceğini açıkladı. Oyun parası ile alınamayan ve “loot box” lardan çıkmayan bu kostüm, 14.99€ gibi bir fiyata sahip. Ana ekranın sağ alt kısmında bulunan satın al tuşu ile sınırlı sayıdaki Pink Mercy’e sahip olabilir, isterseniz arkadaşınıza da hediye olarak gönderebilirsiniz.

Pink Mercy
Pink Mercy Kostümü

Çeşitli Yayıncılar Aracılığı ile Destek Olabilirsiniz!

Twitch platformu üzerinden çeşitli yayıncılar ile anlaşan Overwatch, Mayıs ayının 21’ine kadar, her gün farklı bir yayıncı aracılığı ile vakfa destek olmakta. Blizzard’ın kendi sitesinde yazan bu yayıncılara bağış yaparak vakfa doğrudan destek olmaktasınız. Daha kampanya başlatılalı birkaç gün olmasına rağmen verilen destek yüzbinlerce doları aşmış durumda. Çoğunluğunu pembe temalı bayan yayıncıların oluşturduğu listede popüler Overwatch oyuncularını görmek de mümkün. Ayrıca bu yayınları takip ederek oyun içi birkaç küçük ödül de oyundaki envanterinize eklenmekte. Bu ödüller, yayını izleme saatinize orantılı olarak katlanarak artmakta.

1 ve 2. Kademe Ödüller
1 ve 2. Kademe Ödüller
3. ve 4. Kademe Ödüller
3. ve 4. Kademe Ödüller

Twitch de kampanyaya 21 Mayıs’a kadar “global chat emotes” yani sohbet ifadeleri bölümüne eklediği “PinkMercy” ve “MercyWings” emoteleri ile destek olmakta.

Ne Kadar Bağış Toplandı?

Şuan için net bir rakam verememekle birlikte Blizzard’ın yaptığı açıklamayı sizinle paylaşıyoruz.

“Blizzard Entertainment şirketi, tüm Pink Mercy kostümü satışlarından elde ettiği geliri % 100 oranında BCRF’ye bağışta bulunarak, minimum 250.000 $ ‘lık (USD) bağışta bulunacaktır. Kampanya, 21 Mayıs’ta sona erdikten sonra toplam bağış tutarı açıklanacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen mağaza sayfamızı ziyaret edin.”

Ne kadar bağış toplanacağını söylemek zor lakin daha ilk günden binlerce dolar bağış gelmesi, hedeflenen tutarın üstünde bir bağış toplanacağına işaret olarak görülmekte.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.