Sağlık Yaşam

Selülit Tedavi

Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit tedavisi lipoliz etkilere sahip olan, bölgesel yağ eritimini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bölgesel zayıflama teknikleri arasında en etkin lokal zayıflama yöntemlerindendir. Selülit tedavisi yağ hücrelerini küçülterek hatta tamamen yok ederek etkisini göstermektedir. Selülit tedavisi bir diğer adıyla lipoliz; yağ hücresi zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini artırarak bölgesel yağlardan kurtulmanızı sağlar ve aynı zamanda vücudunuzun güzel şekil almasını sağlar.

Selülit Tedavisi Niçin Kullanılır?

Bazı kadınların yağlanmaya bağlı vücutlarında değişik yağ yapıları oluşumları mevcuttur. Bu tedavi ile yağ dokularının görünüm olarak daha iyi şekillendirilmesi amaçlanılmaktadır. Cerrahi yağ aldırma işlemi sonrası oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi için de kullanılan bir yöntemdir. Selülütlerin meydana getirdiği girintili çıkıntılı şekillerin yok edilmesinde kadın erkek fark etmeden tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Erkeklerin sırt bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmak için bu tedaviyi tercih ettikleri doğrudur. Koltukaltında bulunan yağlar ve çene ve gıdı bölgesinde oluşan yağ oluşumlarında azalma sağlamak için kullanılan etkin yöntemlerden bir tanesidir. Dengeli beslenme ve spor ile uygulandığında harika ve etkili sonuçlar verebilen bir yöntem olması ile kişiler tarafından çok sık tercih edilir. Kollar, kalça bel, karın ve basen bölgesi en sık uygulanan bölgelerdir.

Selülit Tedavisi Kaç Seansta Uygulanır?

Selülit tedavisinin kaç seansta başarı gösterteceği tamamen kişinin vücuduna bağladır. Yağ problemi çok fazla olan kişilerde, kilolu olan kişilerde ve orta yaş ilerisinde bu işlem daha fazla seans gerektirmektedir. Genellikle sorunlu olan bölgeye iki ve dört seans aralığında uygulanmaktadır ve kişinin vücudundaki yağ miktarına göre bu durum değişmektedir. Hastaların yüzde seksenine yakınında gözle görülebilecek etkili sonuçlar elde edilmektedir. Hedef yağ kitlesinin büyüklüğüne göre seans süresi ve miktarı değişmektedir. İkinci seanstan sonra incelme fark edilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.