Teknoloji

Aktif(switch) ve Pasif(kablolama) Network Ürünleri

Bir kablolu bilgisayar ağı (LAN) temelde çeşitli aktif ve pasif network bileşenlerinin bir kombinasyonudur. Kablolu bilgisayar ağınızın belirgin noktalarını keşfederek mimari şema üzerinde gerekli ağ sistemi kurmaktayız. Aktif bileşenler, en son teknoloji ile akıllı switch’ler kullanılmaktadır. Sinyallerin gücünü arttırmak için gerekli olan harici güç kaynakları temin edilmektedir. 

Pasif bileşenler, kablolama için herhangi bir elektrik güce ihtiyaç duymamaktadır. IP ağı konfigürasyon edilerek tüm ağ ucu noktalarından masaüstü, dizüstü bilgisayarlar ve ağ yazıcıları gibi araçlarınız kullanmanızı ve internete bağlanmanızı sağlıyoruz. 10/100/1000 Mbps hızlara sahip 8,16,24 ve 48 portluk akıllı konfigüre edilebilir switch (anahtar) kullanılmaktadır. 

Kullanılan ürünler maksimum hızı desteklemektedir. Özellikle merkezi ağlarda tüm sunucuların ortak bir ağda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ağ yapısında birbirleriyle iletişim kuracak farklı düğümler vardır ve cihazlar daima diğer bölümler ile iletişim kurmaktadır. Kaynak ve hedef arasında kablolama yapılarak sinyaller ayarlanır ve donanım akışını sağlayacak yazılımlar kullanılmaktadır. 

Tüm iş ve işlemler özenle yapılarak kötü kablolama görüntüsü ortadan kaldırılmaktadır. Etiketleme işlemi ile hangi kablonun nereye gittiği ve ne işe yaradığı yazılmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.