Teknoloji

Bitcoin Nasıl Üretilir?

İnternet ortamında madencilik olarak bilinen işlemle bitcoin üretebilirsiniz. Madencilik ile tek yapabileceğiniz bitcoin kazanmak değildir. Madencilik, bazı işlemler sonucunda sistemin güvenli hale getirilerek bütün kullanıcıların senkronize edilmesidir.

Bir başınıza bitcoin madenciliği yapmak için sadece bilginizin olması yetmiyor. Bunun yanında güçlü bir bilgisayar sisteminizin olması gerekiyor. Önceden işlemcilerle yapılan bitcoin madenciliği yerini daha hızlı bitcoin kazanabileceğiniz yöntem olan ekran kartı ile bitcoin madenciliğine bıraktı. Buda demek oluyor ki bilgisayarınızda kullandığınız ekran kartının gücüne bağlı olarak bitcoin madenciliğinden elde edeceğiniz gelir artacaktır. Sadece ekran kartlarıyla madencilik yapabileceğiniz gibi bitcoin madenciliği yapmak için üretilen sistemleri de kullanabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin kazanma işine yeni başladıysanız bitcoin madenciliğinden gelecek geliriniz yapacağınız giderleri karşılamakta zorluk çekecektir. Başlangıçtaki gelirinizi arttırmak adına bitcoin havuzlarına katılabilirsiniz. Bitcoin havuzuna katılarak, havuzdaki bilgisayarlar ile ortaklaşa olarak çalışarak algoritmaları kolayca çözebilirsiniz. Çok fazla sayıda madencilik havuzu mevcuttur ve bu havuzların her birinin gelir dağılımı farklıdır. Yeni bir blok üzerinden kazanacağınız bitcoin sizinle aynı havuzda bulunan bilgisayarlar ile bağlantılıdır. Madencilik havuzlarının operatörleri de elde edilen kazançtan ufak bir pay almaktadır.

Bitcoin madenciliği yaparak kazanç elde etmek gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Çünkü bitcoin madenciliği yaparak kırdığınız blokların içinde bulunan sorular git gide zorlaşmaktadır. Eski bir ekran kartıyla bitcoin madenciliği yapmaya çalışıyorsanız geliriniz ödeyeceğiniz elektrik faturasının yanına bile yaklaşamayacaktır. Bunun önüne geçmek için bir sürü bitcoin kazanma yöntemi türemiştir. Örneğin Cloud Mining yöntemiyle belli bir ücret ödeyerek sizin yerinize çalışan sistemler kiralayabilirsiniz. Böylece bu sistemlerin elde ettiği kazançların bir kısmını bitcoin adresinize çekebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.