Teknoloji

Xiaomi Redmibook 14 II Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

Xiaomi Redmibook 14 II Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

Son yılların favori markalarından birisi olan Xiaomi, telefon alanında sunduğu başarılı ürünleri aynı zamanda dizüstü bilgisayar ürünlerinde de göstermek istiyor. Pek çok firmaya karşın sunduğu fiyat – performans ürünleri ile kısa bir sürede müşteri yelpazesini genişleten firma, piyasaya sürdüğü yeni bilgisayar olan Xiaomi Redmibook 14 II dizüstü bilgisayar ile güçlü ve hesaplı bir sistemi ortaya koydu.

2020 yılı içerisinde yaşanan salgın nedeniyle evden çalışma ihtiyacı beklenenden fazla boyutlara ulaştı. Bu süreçte iş yerlerinde kullanılan bilgisayarların alternatifleri olarak yeni dizüstü bilgisayarlar piyasada yer aldılar. Özellikle evden çalışmak isteyenler için yüksek RAM özellikli bilgisayarlar yakından talep gördü. İşte Xiaomi Redmibook 14 II özellikleri de incelendiğinde bu yeni bilgisayar çalışanlar veya öğrenciler için ideal bilgisayarlar arasında.

Xiaomi Redmibook 14 II Notebook Özellikleri Nelerdir?

Yeni bilgisayar modelleri arasında merak edilen ürünlerden olan Redmibook 14 II özellikleri ile de ilgi odağı. Redmibook; 14 inç boyutunda ekrana ve metal bir kasaya sahip. Redmibook üzerinde dahili bir webcam bulunmazken ekran & kasa oranı olarak %87’lik bir kapasite mevcut. Redmibook notebook işlemci olarak AMD Ryzen 5 4500U, depolama yönünde 512 GB SSD ile beraber akıcı bir kullanım sunmakta. Ayrıca 16 GB RAM kapasitesi ile ofis programları veya iş amacıyla anlık bellek gerektiren uygulamaları rahatlıkla çalıştırma imkanı sağlamakta.

Öğrenciler veya çalışanlar için bilgisayar önerisi arayanlara sunulabilecek olan Redmibook 14 II modeli hem hesaplı hem de güçlü bir ürün. Dahili ekran kartı olarak yer alan AMD Radeon Pro 560X ile ufak çaplı video montaj düzenlemeleri veya oyun oynama gibi performans gerektiren işleri de karşılayabilmektedir. 

Redmibook 14 Ryzen 5 4500U Fiyatı Ne Kadar?

Xiaomi Redmibook 14 II henüz Türkiye’ye özel olarak sunulan bir ürün olmasa da ülkemizde de Xiaomi tarafından kurumsal servise sahip. Redmibook 14 II AMD Ryzen 5 dizüstü bilgisayar genel olarak 7.000 – 7.500 TL arasında satılmaktadır. Kendi segmentindeki diğer ürünlere nazaran yaklaşık 1.500 TL daha hesaplı etiket fiyatına sahip ürün ayrıca hafifliğiyle de ön plana çıkmaktadır. 

Redmibook alınır mı?” diye düşünenler için açıklamak gerekirse yüksek performans gerektiren mimarlık & mühendislik uygulamaları veya oyunlar ile işi olmayan yalnızca ofis işlerini halletmek isteyen kişiler bu bilgisayarı tercih edebilirler. Özellikle AMD’nin sunduğu işlemci ve ekran kartı performansı ile hem iş hem oyun oynamak isteyenler için mobil ve hesaplı bir üründür.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.