Oyun

Don’t Starve: Chester

Don’t Starve oynayanların oldukça yakından tanıdığı canlı depo olarak kullandığımız sevimli yaratığımız Chester hakkında küçük bir rehber hazırladık.

Oyuna başladığımız zaman arayışlarımız içerisindeki en önemli şeylerden biri olan Chester, gelişmemiş haliyle 9 eşyanızı taşıyabilir. Aynı zamanda üstünde küçükte olsa belli bir hasar tutabilir. Oyunu tek başına oynuyorsanız en iyi arkadaşınız bile olabilir!

Sevimli Yaratık Chester Hakkında

Eye Bone
Eye Bone

Can barı değeri (enerji) 450 olan Chester aynı zamanda 3 yürüme ve 7 koşma hızına sahiptir. Sizi takip edebilmesi için Eye Bone isminin verildiği özel bir eşyaya ihtiyacınız var. Bu eşya kemikten bir sopa ve üst kısmında göz mevcut.  Bu eşyayı bulduktan sonra üstünüzde taşımaya başladığınız zaman sevimli yaratığımız Chester sizi takip etmeye başlayacaktır. Chester bildiğiniz gibi 2 farklı geliştirmeye açıktır.

Shadow Chester ( Gölge )

Gölge Chester
Gölge Chester

Sevimli yaratığımız Chester, dolunay çıktığı zamanlarda gölge chester olarak kendini geliştirebilir. Bu geliştirmeyi yapmak için adından da anlaşılacağı üzere gölgelere ihtiyacınız olacak. Oyunda kestiğimiz hayaletlerden çıkan 9 gölgeyi Chester’ın içerisine atıyoruz. Dolunay zamanında eğer Chester yanınızda ise ve sandığında da 9 adet gölge var ise resimde görmüş olduğunuz yeni gölge haline bürünecek.

Bilgi: Eğer bu gelişmeyi yaparsanız Chester’ın can değeri veya hızı yükselmez. Bu gelişme Chester’a yeni bir görüntü kazandırırken taşıyabileceği eşya slotunu 9’dan 12’ye çıkartır.

Snow Chester ( Buzdolabı )

Buzdolabı Chester
Buzdolabı Chester

Bu geliştirme ile kar beyazına bürünen sevimli yaratığımız Chester, aynı zamanda buzdolabı işlevi görmeye de başlayacaktır. Bir çok kişinin tercih ettiği bu geliştirme Chester’ı daha bir sevimli yapıyor diyebiliriz. Bir sandıktan çok daha fazlası olduğunu görebilmemizi sağlayan bu gelişmeyi yapmak sandığınız için herhangi bir hız veya ekstra can değeri kazandırmaz. Ekstra olarak gelen tek şey canlı sandığınıza koyacağınız yiyeceklerin artık çok daha fazla geç bozulduğunu keşfetmeniz olacaktır.

Eğer aşırı sevimli yaratığımız Chester’ı buzdolabı haline çevirmek istiyorsanız sandığın içine 9 tane blue gem koyunuz. Dolunay gecesinde yanındaysanız yeni halini alacaktır.

Chester Nerede Bulunur?

Sevimli karakterimizi bulmak için oyundaki taştan yapılmış olan yollarda dolaşmak gerekiyor. Bazen yolun tam üstünde bulunurken bazende yolun kenarlarında veya çok yakınında bulabiliyoruz. Genellikle sık görüldüğü yer ise taş yolun domuz krala en yakın olduğu yerlerdir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.