Oyun

Don’t Starve Together Mağaralar

Don’t Starve Mağara Rehberi

Don’t Starve Başlangıç Rehberi Mağaralar, dünyanın benzersiz özelliklerle dolu büyük yer altı bölümleridir. O kadar büyükler ki, girdikten sonra tamamen yeni haritalar olarak üretiliyorlar. Mağaraların kendi resimleri, arazileri ve haritaları vardır. Başka yerde görünmeyen çeşitli yaratıklara, bitkilere ve diğer nesnelere ev sahipliği yaparlar. 

Don’t Starve Together Mağaralar

Mağaracılık

Tıkalı bir Lavabo deliğinin altında bir Mağara bulunabilir . Kazma ile fişi kazdıktan sonra , yeni bir Mağaraya inen bir ip ile açık bir Düdük deliği belirir. Her Sinkhole farklı bir Mağaraya bağlanır. Her Mağara tıpkı yeni bir dünya gibi yaratılır. Oluşturulduğu sırada farklı bir yükleme ekranı (yukarıdaki resim) oynayacaktır. Bir Mağaranın içindeyken, yukarıdaki dünyadaki zaman geçmeye devam eder ve bunun tersi de geçerlidir. Saat çalar zor akım takip etmek için yapım bir Mağarasında iken, ancak, oyunun HUD kaldırılır Gündüz-Gece Döngüsü .

Bir Düden takılı olduğunda, Batilisks de ortaya çıkabileceği Dusk ve yüzey dünyayı dolaşalım ama içinden doğduğu Düdeni’nden uzaklara olmayacaktır.

Bir Sinkhole girildiğinde (veya “büyülenmiş”), oyuncu yukarıdan sarkan bir ip ve yakınında bir iskeletle Mağara içindeki küçük bir ışık çemberine düşecektir. İp ile etkileşim kurmak, oyuncuyu yüzey dünyasına geri döndürecektir.

Bir Mağara içindeki dünyalar Gündüz-Gece Döngüsü , Ay Döngüsü ve dört Mevsimden etkilenir . Ancak, Mağaralar sürekli karanlıktadır. Bu, Sanity’nin  Mağaralardayken yavaşça boşaldığı ve tamamen karanlık alanlarda karakterlerin Charlie’ye karşı savunmasız olduğu anlamına gelir . Bazı yerlerde yüzeyden bir miktar doğal ışık sızabilir, ancak bu ışık kaynakları yalnızca yukarıdaki dünyada gündüz olduğunda ortaya çıkacaktır. Kalıcı veya yarı kalıcı ışık kaynakları, Açık Çiçekler , Mushtrees veya Nightmare Fissures gibi Mağaralarda doğal olarak oluşan belirli nesnelerden bulunabilir.. Bununla birlikte, Mağaralar’daki alanların büyük çoğunluğu tamamen karanlık olduğundan, oyuncuların etkili bir şekilde keşfedebilmek için kendi ışık kaynaklarını getirmeleri gerekecek.

Devler ve Tazılar Mağaralarda ortaya çıkmayacak. Bir oyuncu mağaradan çıkarken bir tazı dalgasını atlarsa, oyuncu mağaradan çıkar çıkmaz dalga oluşacaktır. Bir oyuncu bir devin yumurtlamasını atlarsa, o dev yeniden yüzeye çıkarken de ortaya çıkabilir (bazen ısınma “hırıltı” dönemini atlar). Sezon değişikliklerine kadar mağarada kalmak, bir önceki sezonun devinin bu şekilde hücum etmesini engelleyecektir.

Derinlikler Solucan Saldırıları

Tazı ve dev saldırıların yerine, Derinlik Solucanları , yüzeydeki Tazı dalgası saldırılarına benzer aralıklarla oyuncuya saldıracak ve dünyada geçirilen günler arttıkça yoğunluğu artacaktır. Yüzeydeki Hound saldırıları gibi, Depths Worms, başka bir çetenin dikkati dağılmadığı sürece oyuncuyu otomatik olarak hedef alacak.

Depremler 

Depremler , oyuncu bir Mağaranın içindeyken oldukça sık meydana gelir. Bir deprem vurduğunda ekran titriyor ve gürleyen bir ses çalıyor. Kayalar , Çakmaktaşı , Nitre ,  Mermer , Altın Külçeleri ve bazen  Kırmızı  ve  Mavi  Taşlar Mağara tavanından düşecek. Don’t Starve silah Rehberi Her mineralin düşmek üzere olduğu yerde küçük bir gölge görünecektir. Düşen bir mineral tarafından vurulursa, oyuncu az miktarda hasar alır. Deprem sırasında düşen eşyaların çoğu yere çarptığında paramparça olur, ancak bazıları sağlam kalır ve oyuncu tarafından toplanabilir. Deprem bittiğinde  Slurtles ve Snurtles evlerinden çıkıp, yiyecek mineral arayışı içinde Mağarada dolaşırlar.

Yaratıklar 

Normal Örümcekler , Ateşböcekleri ve Dokunaçlara ek olarak , aşağıdaki yaratıklar yalnızca Mağaralarda bulunur:

  • Mağara örümceği
  • Tüküren
  • Batılisk
  • Bunnyman / Beardlord
  • Slurtle
  • SnurtleKaya ıstakozu
  • Büyük Dokunaç
  • Bebek Dokunaç
  • Derinlikler Solucan

Daha fazla yaratık yalnızca Mağaraların altındaki Harabelerde bulunabilir Don’t Starve Together – Olmazsa Olmaz Modlar yazısında daha işinize yarar şeyler bulabilirsiniz.Don’t Starve Karakteri: Wes , Don’t Starve Karakteri: Maxwell

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.