Oyun

The Witcher Hayranlarına Müjde

The Witcher üçlemesi ile oyun dünyasında bir çok kesimin ilgisini çeken ve hayranlık bıraktırmayı başaran CD Projekt, yaptığı açıklama ile bir çok hayranını sevindirdi. Bilindiği gibi uyarlama bir oyun olan ve sadece 3 bölümden oluşan Witcher, son oyunu The Witcher 3: Wild Hunt ile seriyi sonlandırmıştı.

Serinin baş aktörü olan Rivialı Geralt hikayesi sona erdi. Fakat CD Projekt yaptığı açıklamayla Geralt’ın hikayesinin bitmiş olmasının önemli olmadığını, Witcher dünyasının oldukça geniş olduğunu dile getirdi. Cyberpunk 2077 ile yola devam etme kararı alan firma, bir sonraki projeleri olarak da The Witcher 4 niteliğindeki oyun için çalışmalara başlayacağını açıkladı.

Yapılacak oyunla ilgili herhangi bir detay vermeyen CD Projekt, bu projenin başlangıç tarihi olarak 2019 yılını gösterdi. Hayranlar tarafından bir çok tartışma platformunda dile getirilen konu ise, serinin yeni oyununun baş aktörünün Ciri olması. Eğer firma Ciri karakteri üzerine başarılı bir hikaye yazabilirse tekrar oyun dünyasında büyük bir ses getirebilir.

Hikayeler Bağlantılı Olacak Mı?

Firma ile yapılan röportajda bu konu hakkında herhangi bir detaya girmek istemediler. Lakin proje hakkında internet üzerinde dolaşan dedikodulara göre oyun içerisinde Geralt’a rastlamak mümkün olacak. Kendisini kontrol edemesek bile hikayede yer yer Rivialı’yı görmek mümkün olacak gibi gözüküyor.

Eğer CD Projekt yeni projesinde başarılı olamazsa yeni serinin ilk oyununu 2019 yılından önce görmemiz mümkün olabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.