Finans

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Temizlik işi

Kendi temizlik işinizi başlatmak için ihtiyacınız olan tek şey, kendi sitenizi kurmakla başlar. El ilanları veya az bütçeyle yerel vereceğiniz sosyal medya reklamları sizin en kısa zamanda iş almanızı sağlayacaktır. Temizlik işi için cebinizden çıkan miktar düşük kazandığınız para ise fazla olur. Bu işi kendiniz yapmaktan ziyade var olan şirketlerden ya da bu işi yapan bayanlardan destek alarak devam ettirebilirsiniz.

İkinci El

Al sat pazarları çok çeşitli farklı satıcılarla doludur. Temelde eski ev eşyalarından kendi yaptığınız takılara kadar her şeyi ikinci el pazarlarında satabilirsiniz.

Çim biçme

Apartman ve sitelerin bahçelerindeki çimleri biçebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir makine almak, onun dışında ikinci bir elemana ya da ekipmana ihtiyacınız olmayacaktır.

Ayakçılık

Meşgul insanlar genellikle günlük işlerinde yardım almayı tercih ederler. Bir ayak işine başlamak, market alışverişi, kuru temizleme ve diğer garip işleri halletmeleri için insanlardan ücret alabileceğiniz anlamına gelecektir.

Köpek Gezdirme Hizmeti

Dışarıda olmayı ve hayvanlarla takılmayı seviyorsanız, çevrenize köpek gezdirici olarak hizmetlerinizi sunabilirsiniz.  Hatta işi biraz daha büyütmek için el ilanları da işinizi görecektir. Birçok hayvan besleyicisi sırf onları gezdiremediklerinden dolayı çok isteseler de besleyemiyorlar.

Emlak Satış İşi

Resmi olarak yapmasanız bile emlakçılara aracılık ederek ev ya da arsa gibi satışlar yapabilirsiniz. Satıcı ya da alıcıyı emlakçıyla bir araya getirerek kendi komisyonunuzu alabilirsiniz. Üstelik bunu emlakçının dışında kimsenin de bilmesi gerekmez.

Havuz Temizliği

Havuz sahipleri genellikle havuzlarını temiz tutmak ve yaz boyunca kullanıma hazır hale getirmek için profesyonelleri işe alır. Bu, biraz tecrübe veya bilgi birikimi gerektirir, ancak öğrendiğinizde zor bir işte değildir.

Terzi

Dikiş becerileriniz varsa, giysilerde onarım veya değişiklik yaparak yeniden satışını yapabilirsiniz. Örneğin eski bir kot pantolondan çanta yapıp satabilirsiniz.

Araba Yıkamacı

İster bütün bir araba yıkama işi kurmak isteyin, ister sadece ara sıra fazladan para kazanmak isteyin, araba yıkama çok az veya hiç teknik bilgi gerektirmeyen harika bir para kazanma fırsatı olabilir.

Nakliye Paketleme İşi

Taşınmayı planlayan ancak eşyalarını paketleme zahmetine girmek istemeyenler için bu hizmeti onlara bir ücret karşılığında sunabilirsiniz.

İç Dekorasyon Hizmeti

Müşterilerin evlerini tasarlamalarına ve dekore etmelerine yardımcı olmak, tasarım odaklı girişimciler için eğlenceli bir iş fırsatı olabilir.

Özel Ders verme

Öğrencilere belirli bir konu, test veya çalışma alanı konusunda yardımcı olan bir özel ders verme işi yapabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.