Dizi & Film

En iyi Yabancı Diziler

2017 yılında en çok izlenmiş ve IMDb’de en yüksek puanları almış en iyi yabancı diziler arasından 5 tanesini sizler için paylaştık. Bu dizileri 2018 yılında da sevdiklerinizle birlikte izleyebilirsiniz.

En iyi Yabancı Diziler

Hangi yabancı dizileri izlemek istediğinize karar veremediyseniz bu yazımız tam size göre. 2017’de izleyiciler tarafından en yüksek IMDb puanlarını alan en iyi 5 yabancı dizinin konu hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sherlock Holmes IMDb Puanı (9,2)en iyi yabancı diziler

Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı isime sahip romanlarına dayalı olarak Mark Gatiss tarafından televizyon için uyarlanan dizidir. 25 Temmuz 2010 tarihinde yayınlanan 90 dakikalık ilk bölümü BBC One kanalında mini dizi olarak yayınlandı. İzleyiciler tarafından diziye büyük bir ilgi gösterilerek dizinin devam ettirilmesi yönünde olumlu gelişmeler yaşandı. Sherlock dizisinin konusu, romandan farklı olarak 21. yüzyılda Sherlock Holmes’un cep telefonu, kredi kartları ve laptopu var ayrıca otomobil ve metro kullanmaktadır. Şehirde yaşanan bir cinayetin suçlularını bulmak için polis Sherlock Holmes’ten yardım talebinde bulunur. Sherlock Holmes polisler tarafından yöneltilen yardım talebine kayıtsız kalmayarak bu teklifi kabul eder. Kıvrak zekası, kişi ve olay üzerinde bulunan ayrıntıları normalden çok daha hızlı bir şekilde çözmesi Sherlock Holmes karakterinin ilginç özelliklerindendir. İşlenen cinayetler üzerinde bulunan ayrıntıların Sherlock Holmes karakteri tarafından hızlıca bulunması dizide sahnelerin etkileyiciliğini önemli oranda arttırmaktadır. [spacing size=”1″]

Stranger Things IMDb Puanı (9,0)

ABD yapımı olan bilim kurgu ve korku türünde olan Stranger Things dizisinin konusu, 1980’li yılların başında kurgulanan Hawkins kasabasında Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı adına bilimsel araştırmalar yapan doğaüstü ve paranormal olayları insanlar üzerinde deneyen Hawkins Ulusal Laboratuvarında yanlışlıkla alternatif evrene açılan bir portalın yaratılmasıyla şekillenen olumsuz etkilenmeleri konu alır.

 [spacing size=”1″]

Narcos IMDb Puanı (8,9)

Narcos dizisinin konusu, uyuşturucu kaçakçılarını yakalamak için mücadele eden Meksika kökenli ajan Javier Pena‘nın Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı ve Amerika’daki uyuşturucu ağının yüzde 80’inin sahibi olan Pablo Escobar’ı yakalamak için yaptıklarını konu alır. Narcos dizisi, sürükleyici konusu dışında birbirinden başarılı oyuncuları da kadrosunda bulunduruyor. Wagner Moura dizide dönemin en güçlü uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar‘ı canlandırırken, Boyd Holbrook ise Steve Murphy karakterini canlandırmaktadır.

[spacing size=”1″]

Black Mirror IMDb Puanı (8,9)

en iyi yabancı diziler black mirror2011 yılında İngiltere’de yayınlanan yabancı dizi teknolojiyle yaşamın karanlık yönlerine dikkat çekiyor. Black Mirror dizisinin konusu, toplumun ve toplum içerisinde yaşayan bireylerin sorunlarını, yeni teknolojiyle birlikte gelen yeniliklerin dünya üzerindeki medya, sanat, ve siyaset gibi kavramlarla ilişkilerini bilim kurguya başvurarak anlatmaktadır. Her sezon 3 bölüm yayınlayan Black Mirror dizisinin ilk iki sezonun bölümleri ve yılbaşı için özel olarak çektikleri bölümü Channel 4 üzerinden yayınlanırken 3 sezon Netflix üzerinden yayınlanmıştır.

[spacing size=”1″]

Westworld IMDb Puanı (8,9)

en iyi yabancı diziler westworld

Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy tarafından HBO için özel olarak yaptıkları bilim kurgu ve gerilim türündeki televizyon dizisi 2 Ekim 2016 tarihinde yayına girmiştir. Westworld dizisi yazar Michael Crichton’un 1973 yılında yazdığı ve yönettiği aynı isimli filimden uyarlanmıştır. IMDb puanlamasından 8,9 alan Westworld konusu, karanlık gelecekte yaşanan zengin kesime uygun olarak düzenlenen eğlence parkında yaşanan olayları konu almaktadır. Bu eğlence parkı içerisinde kullanılan yapay zekaya sahip figürler parkı ziyaret eden zengin kesimi bir takım oyunlar içerisine çekmektedir. Genel olarak vestern temasını işleyen eğlence parkında vahşi batı maceraları bölümünde ortaya çıkan bir sorun eğlenmeye gelen ziyaretçileri silahlı adamlardan kurtulmaya çalıştıkları bir serüvenin içerisine sokmaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] La Casa De Papel gibi izlenmesi gereken En İyi Yabancı Diziler için yazımıza göz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.