Dizi & Film Yaşam Yaşam Tarzı

Yağmurlu Havalar için 5 Spotify Çalma Listesi

Spotify günümüzde birçok kişinin tercih ettiği müzik uygulaması konumunda. Özellikle sosyal açıdan değerlendirildiğinde farklı müzikler arayanlar veya başkalarının Spotify çalma liste tavsiyelerini dinlemek isteyenler uygulamayı kullanmakta. Nitekim insanlar bu özellikleri ile yalnız birşeyler yapabildiği gibi birbirlerine de paylaşım yapmaktadırlar. Böylelikle benzer zevklere sahip olan kişiler tanışabilmekte veya kendi tarzlarını etraflarına yansıtabilmektedir.

Spotify Çalma Listesi Tavsiyeleri

Yağmurlu havalara eşlik eden duygusal spotify listeleri özellikle yalnız kalan kişilerin tercih ettiği parçalardan oluşmaktadır. Nitekim Spotify’da yer alan özgün şarkılar ve benzer şarkıların otomatik çalınması mood’a uygun şarkıların dinlenmesini sağlamaktadır. Bu yönüyle kişiler uygulamayı uzun süreler kullanmakta hatta premium üyelik tercih etmektedir.

Yağmurlu Havalar için 5 Spotify Duygusal Çalma Listesi

Çalma listesi tavsiyesi arayanlar genellikle kendi çevrelerinden birisiyle bunu paylaşmak istemektedir. Fakat bu denli bir çevreye sahip olmayan kişiler farklı insanlardan bunu beklemektedir. Özellikle kendi zihin yapısına benzer kişilerden tavsiyeler almak kişinin hoşuna gitmektedir. Ancak çevresinden böyle bir tavsiye bulamayanlar paylaştığımız tavsiyeleri deneyebilir veya kendileri paylaşabilirler.

Yağmur Yağarken

https://open.spotify.com/user/maykrofon/playlist/5U0z1T149aYHtJHYj4YBjR?si=0GXVhzlDS1uiTLccJOZKiA

Maykrofon tarafından hazırlanmış olan bu 6 saatlik çalma listesinde, modern Türkçe rock ve pop müzik ile ruhunuzu dinlendirin. Sena Şener’den Gaye Su Akyol’a; Gökhan Türkmen’den Bülent Ortaçgil gibi şarkıcılara ek olarak ülkemizin en sevilen müzik gruplarından manga, Duman, Pinhani ve daha nicelerine yer verilmiş olan bu çalma listesini çok beğeneceksiniz.

Kış Türkçe Dükkanı

https://open.spotify.com/user/armanakca/playlist/6PlB3MkvLSDw2w8xuh51wB?si=PwEVmHL9RH-PmQ5rMhsRLQ

242 tane Türkçe şarkıdan oluşan bu geniş çalma listesinde Türkçe müziğin en sevilen isimleri, istediğiniz her an sizlerle olacak. Yanınıza sıcacık kahvenizi ya da çayınızı alıp pencerenize geçin ve yağmuru seyre dalarak Mazhar Alanson’un, Şebnem Ferah’ın, Barış Akarsu’nun ve daha nicelerinin şarkılarıyla vakit geçirin.

Rainy Day Classical

https://open.spotify.com/user/t9f4yew1fii3s43phqnobxr7j/playlist/0gVbkr9tVwcCRpPqFhkLn5?si=HO23avFcR5C1uglqVH91tQ

Yağmurun eşlik ettiği bu kış günlerinde yere düşen su damlalarına eşlik edebilecek belki de en güzel şey, klasik tınılar. Klasik müziğin zaman zaman dingin; zaman zaman hüzünlü, ama daima büyüleyici sesi yağmur yağarken sizinle olsun istiyorsanız 34 parçadan oluşan bu çalma listesine mutlaka göz atmalısınız.

Rainy Day

https://open.spotify.com/user/spotify/playlist/37i9dQZF1DXbvABJXBIyiY?si=3yb3upYRSLaupJ_a15OO5A

Spotify’ın resmi hesabı tarafından 2020 yılının Kasım ayında oluşturulmuş olan bu çalma listesinde 60 tane yabancı şarkı bulunuyor ve liste 4 saat uzunluğunda. Nostaljik parçalardan ziyade yeni nesil parçaların daha yoğun bulunduğu bu listeye, özellikle modern sanatçıları veya müzik gruplarını daha çok seviyorsanız hayran kalacaksınız.

Rain On Indie

https://open.spotify.com/user/spotify/playlist/37i9dQZF1DWW0OFelDHUJP?si=iEnGm6pPQ-2bXJe-LKanFA

Son çalma listesi önerisi ise yine Spotify’ın resmi hesabının hazırlamış olduğu ve Indie türündeki parçalardan oluşan 61 şarkılık liste. Eğer yağmurlu günlerinize eşlik edecek yeni müzik türleri arayışında iseniz bu çalma listesi tam size göre. Mistik baharat kokularının yükseldiği, dumanı üstünde sıcacık çayınızı yudumlarken kulaklarınıza ulaşan Indie tınıları, sizi başka diyarlara taşıyacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.