Dünya Seyahat Yaşam

İstanbul’da Ücretsiz Gezilecek Müzeler

İstanbul’da Ücretsiz Gezilecek Müzeler

Ülkemizde tarihten bu yana birçok toplum yaşamıştır. Bu toplumların kültürleri, gelenekleri ve diğer farklı kültür öğeleri tarihten bu yana aktarılmaktadır. Bu aktartılan kültürler bazı zamanlarda zamanımıza kadar ulaşmaktadır. Bu ulaşan kültür öğeleri bazı noktalarda sergilenmektedir. Sergiler genelde ücretli olsa da bazı durumlarda ücretsiz gezilecek müzelerde ülkemizin birçok ilinde mevcuttur.

Ülkemizde En Çok Müze Nerede Vardır?

Elbette insanlar zaman içerisinde birçok müzeye ulaşmak için çaba içerisine girmektedir. Bunun yanında Ülkemizin en büyük ili olan İstanbul çeşitli dönemlerde imparatorluklara, devletlere veya toplumlara ev sahipliği yapmıştır. Bunun sayesinde çeşitli müzeler hala daha bu il merkezinde bulunmaktadır.

Ücretsiz Gezilecek Müzeler

İstanbul’un Beyoğlu semtinde bulunan istiklal caddesinde yer alan bazı sanat ve müzeler ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Bunlar Beyoğlu’nda bulunan Salt Galata müzesi, Burgazada’da bulunan Sait Faik Abasıyanık Müzesi, Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi, Fatih’te bulunan Sirkeci Garı Müzesi, Bakırköy’de bulunan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi, Fatih’te bulunan Cumhuriyet Eğitim Müzesi, Karaköy’de bulunan İstanbul Modern Sanat Müzesi, Emirgan’da bulunan Sakıp Sabancı Müzesi, Beyoğlu Pera Müzesi, Başakşehir Klasik Otomobil Müzesi, Beyoğlu Galatasaray Müzesi, Cihangir’de bulunan Orhan Kemal Müzesi ve Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Deniz Müzesi ücretsiz bir şekilde gezilecek müzelerdir.

Yukarıda sayılan tüm müzeler ücretsiz bir şekilde gezilebilir ve keyifli bir zaman geçirmek için ziyaret edilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.