Oyun

FM 2018 Taktik Önerileri / Tavsiyeleri

Football Manager 2018 için hazırlamış olduğumuz taktik tavsiyeleri / önerileri rehberinde oyun içi her takıma uygun ve her formasyonda hazırlanmış bir çok taktiğe ulaşabileceksiniz.

Football Manager 2018 için en iyi formasyon olarak gösterilen 3-5-2’den 4-4-2, 4-5-1 gibi bir çok formasyonda paylaşmış olduğumuz bu taktikler için adeta hileli taktikler diyebiliriz. Sizler için bir çok taktiği özenle hazırladık ve tek bir başlık altına topladık.

FM 2018 Taktik Önerileri

Bu tavsiyeleri hazırlarken seçmiş olduğumuz tüm taktikleri en az 20 maçta denedik. Ve seçimleri yaparken ise test ettiğimiz takımın büyüklüğü fark etmeksizin 20 maçta en az 15 galibiyet aldığımız taktikleri sizlere sunuyoruz.

Bol Pozisyon Taktiği

FM 18 Bol Pozisyon Taktiği
Football Manager 2018 için hazırlanmış olan bol pozisyon taktiği.

4-3-3 formasyonunda hazırlanan bu taktiğin detaylarına indiğimiz zaman 4-1-2-2-1 formasyonuna dönüştüğünü göreceğiz. Defansif orta saha kullanılsa da oldukça ofansif bir taktik olan bol pozisyon taktiği sayesinde maçlarınız bol gollü geçecek. Defansif orta saha kullanılmasının sebebi ise taktikte odaklanılan noktanın tamamen defanstan oyun kurma üzerine olması.

İpucu: Orta saha oyuncularınız oyunu çift yönlü oynayabilen ve hızlı oyuncular olursa taktikten alacağınız verim fazlasıyla artacaktır.

Taktik Yapımcısı: SCT
Taktiğin Uyumluluğu: 18.1.0
Taktiğin Dosya Boyutu: 375 KB

Bol Pozisyon Taktiğini İndir

FM 2018 Hileli Taktik

FM 18 Hileli Taktik
Football Manager 2018 için hazırlanmış olan en iyi taktiklerden bir tanesi. Yapımcısının tabiri ile hileli taktik.

Başlık sizi yanıltmasın! 3-4-3 formasyonu ile hazırlanan bu taktiği yapımcısı “hileli taktik” olarak adlandırmış. Formasyondan göreceğiniz üzere oldukça ofansif bir taktik. Tamamen yediğinden fazla gol atmak üzerine kurulu. Oyun içerisinde taktiğin varyasyonu 5-2-3 olarak değişse de yine kalemizde gol görmemize engel olamıyoruz.

İpucu: Bu taktiği kullanmak istiyorsanız mutlaka genç, çalışkan ve hırslı bir kadronuz olmasına dikkat edin. Çünkü taktikte genel mentalite tamamen “pres”.

Taktik Yapımcısı: Neville
Taktiğin Uyumluluğu: 18.1.0
Taktiğin Dosya Boyutu: 435 KB

FM 2018 – Hileli Taktiği İndir

FM 2018 Tiki Taka Taktiği

FM 2018 Tiki Taka Taktiği
Football Manager 2018’e uyarlanmış haliyle Tiki Taka taktiklerinin en iyisi!

Barcelona ile tanıdığımız Tiki Taka taktiği artık modern futbolun en büyük nimetlerinden bir tanesi. Bu durum Football Manager 2018 içinde geçerli. Tamamen pas üzerine kurulu bu taktiğin mentalitesi için tek pas diyebiliriz. Rijkaard ile tanıdığımız Tiki Taka modelinin bu uyarlaması FM 2018 içinde fazlasıyla başarılı..

İpucu: Tiki Taka taktiğini kullanmak istiyorsanız kalecinizin bile pas özelliğinin yüksek olmasına dikkat edin. Bu taktiğin tamamen pas ve teknik oyuncular üzerine kurulu olduğunu unutmayın.

Taktik Yapımcısı: Zayeed
Taktiğin Uyumluluğu: 18.1.0
Taktiğin Dosya Boyutu: 365 KB

FM 2018 Tiki Taka Taktiği İndir

Gerek Steam Atölyesi gerekse de bir çok Football Manager hayran sitesinde bir çok taktik mevcut. Belki de bunlardan tamamını denedik. Fakat şimdilik bu 3 taktik haricinde çok başarılı sonuçlar veren bir taktik bulamadık. Bu yüzden bu rehberi yeni fm 2018 taktikleri buldukça güncelleyeceğiz.

Ayrıca daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz FM 2018 Takım Önerileri konusundan bu taktikleri uygulayabileceğiniz muhteşem takım tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.