Sağlık Yaşam

İbrahim Saraçoğlu Kalp Damarları İçin Bitkisel Tedavi

Damar tıkanıklığı rahatsızlığı genellikle orta yaş üstü insanlarda görülmektedir. Bu sağlık problemi alternatif tıp denilen bitkisel ilaçlarla da tedavi edilebilen bir hastalıktır. Damar tıkanıklığı olan insan yürüme esnasında yorgunluk hisseder, bunun nedeni damarlarımızı yüze 70, 80 inin yağlarla kaplanıp tıkanmasıdır.

Kalp damarlarını açan bitkiler İbrahim Saraçoğlu tarafından uzun araştırmalar sonucu bulunmuş ve faydalı olduğu tespit edilmiştir. Bitkilerin kimyası ile ilgilenen ve hangi rahatsızlığa hangi bitkinin fayda vereceği konusunda uzmanlaşan İbrahim Saraçoğlu insanlığa büyük faydalar sağlamıştır. Dürüst kişiliği sayesinde insanların güvenini de kazanmıştır.

Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Damar tıkanıklığına iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu tarafından şöyle sıralanmıştır; maydanoz, limon ve sarımsak. Ancak bu bitkilerin faydalı olabilmeleri için belli bir tarife göre hazırlanıp, kür şeklinde kullanılması İbrahim Saraçoğlu tarafından önemle tavsiye edilmiştir. Bu küre uygun kullanılırsa fayda sağlayacağı belirtilmiştir.

Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Bitki Kürü Nasıl Hazırlanır?

  • 10 dal saplarıyla birlikte maydanoz,
  • 1 diş sarımsak,
  • Yarım su bardağı klorsuz su,
  • 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Maydanozları derin bir kabın içine alın, sarımsakları doğrayarak ilave edin, suyu ve limon suyunu da ekleyip, el blenderi ile bir iki dakika kadar öğütün. Meydana gelen bu yeşil suyu kahvaltıdan yaklaşık 20 dakika önce aç karnına için. Bu içecek damar tıkanıklığına çok iyi gelecektir.

Bu kür 9 gün uygulanmalıdır. İlk üç gün tarifteki gibi 1 sarımsaklı, ikinci üç günde hiç sarımsak kullanmadan, üçüncü üç günde ise tekrar sarımsaklı hazırlanmalıdır. İlk 9 günü tamamladıktan sonra üç günlük ara verilmeli ve tekrar aynı şekilde 9 günlük kür uygulanmalıdır.

Kalp damar tıkanıklığı bitkisel tedavisi uygulamak isteyen kişiler eğer düşük tansiyon rahatsızlığı yaşıyorlarsa bu kürü uygularken dikkatli olmalıdırlar. Tansiyonu daha da düşmesine sebep olabilir.

Bu bitkisel tedavi için karışımı hazırlarken dikkat edilmesi gereken şeyler de vardır. Sarımsaklar kahverengi rengine dönüşmemiş olmalıdır. Maydanozlar da yeşil ve taze olmalıdır. Sararmış yapraklı maydanozlar kesinlikle kullanılmamalıdır çünkü böyle bitkiler bozulmuştur. Sağlığımıza fayda değil zarar verebilirler. Limon suyunun da taze sıkılmış olması şarttır, zaman geçtikçe vitamini ve etkisi azalacaktır. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.