Dizi & Film

Papers, Please Kısa Film

Hayatınızdan 11 dakikayı harcamak isteyeceğiniz nadir filmlerden bir tanesi Papers Please Kısa Film. Komşu olan Kolechia ile süren 6 yıllık savaşın ardından imzalanan barış antlaşması ile Grestin ikiye bölünmüş ve tam ortalarına bir kontrol noktası konulmuştur. İşte burada bir memur ve kontrolü elinde tutmak zorunda. Bu memur sizsiniz. Filmin çıkış kaynağı Papers Please isimli oyundan gelmektedir. Eğer merak ediyorsanız yazımıza bakabilir ve Papers Please hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer hali hazırda zaten biliyor ya da direk film hakkında bilgi edinmek istiyorsanız kısaca bahsedelim. Daha önceden de dediğimiz gibi komşu ülke Kolechia ile 6 yıllık savaşın ardından imzalanan bir barış ve bu barışı sürdürmeye çalışan siz. Konu basit olarak bu şekilde. Bunu sağlamalısınız fakat aynı zamanda ailenize de bakmak zorundasınız zira kimse ailesini açlık içinde görmek istemez.

Papers Please Kısa Film Oyuncuları Kimler?

Yazarlığını ve yönetmenliğini Nikita Ordynskiy’in yaptığı Papers Please Kısa Film ’in başlıca oyuncuları şöyledir:

Victoria Cygankova:

Ivana Robinsky rolünde oynamaktadır. Oyundan da tanıdığımız ve Robinsky isminde İ harfi mi yoksa Y harfi mi olması gerektiğine karar veremediğimiz ve yanlış kararımız sonucunda olaylar silsilesini başlatacak olan insandır.

Antonina Kravcova,

Elisa Katsenja rolünde oynamaktadır. Memurun korumalarından birisi olan Sergiu’nun referansı dahilinde girmeye çalışmaktadır. Sizce almalı mısınız?

Mikhail Panyukov,

Issac Robinsky rolünde oynamaktadır. Ivana’nın kocasıdır ve hikayeye olay silsilesinin başlamasının dışında pek bir katkısı yoktur.

Igor Savochkin,

Müfettiş rolünde oynamaktadır. Olayların, kurtuluşun ya da esaretin son kararlarını verecek olan nihai insandır. Kısaca sizin karakteriniz diyebiliriz de.

Evgeni Tokarev,

Igor rolünde oynamaktadır. Sizin yakın korumalarınızdan birisidir. Ne olursa olsun yanınızda bulunacak ve her zaman yardımınıza koşmaya çalışacak sizinle beraber barışın sağlanmasında rol oynayacak kişilerdendir. Peki bu fedakâr insanın isteğine karşı ne cevap vereceksiniz?

Tabi ki hikayemizin unutulmaz karakterlerinden birisi de Jorji Costava. Eğer oyunu oynadıysanız bu ismin rengini anlayabilirsiniz. Her gün yüzümüzü gülümsetmeyi başaran yegâne isim. Bu kadar stres arasında bu gibi isimlere her müfettişin ihtiyacı vardır. Hele ki üzerinizde barışı koruyabilmek gibi büyük bir yük varsa.

Eğer yazımızı uzun bulduysanız kısaca burayı okuyabilirsiniz. Papers Please Kısa Film izlemek hayatınızdan 10 dakika kadar zaman almakta fakat  “10 dakikamı geri verin” diyeceğiniz bir film türünden değil ve iyi ki izlemişim diyeceksiniz. Filmi Steam üzerinden izleyebilirsiniz.

Glory To Arstotzka!

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Vizyona Girecek Korku Filmleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün