Teknoloji

Siacoin Nedir? Siacoin Nasıl Kazılır?

Siacoin nedir? sorusunu cevaplamadan önce sia teknolojisinin ne olduğunu anlatmak gerekiyor. Sia, New York’ta bulunan Rensselaer Politeknik Enstitüsü bilgisayar bilimi lisans öğrencileri tarafından 2013 yılında bir projeydi. 2013 yılında geliştirilen kripto para projeleri, takaslar yapmak için kullanılmaktaydı. Rensselaer Politeknik Enstitüsü bilgisayar bilimi lisans öğrencileri ise dosyaların depolanması için sahiplerinin ödeme yapacağı tam anlamıyla bir değer yaratacak güçlü bir sistemle ilgili teoride bulundular.

İlgili Başlıklar

Sia Nedir?

Sia, dünya üzerindeki bütün bilgisayarlarda güvenli bir şekilde bilgi depolamak için blokaj zinciri teknolojisiyle birlikte akıllı sözleşmeleri kullanan herhangi bir merkezi olmayan güvenli dosya depolama ağıdır. Bunun yanı sıra kullanıcıları Siacoin kazanmak için kullanılmayan sabit disk alanlarını kiralamaları doğrultusunda yönelten merkezi olmayan bir depolama sistemi ağıdır. Bu ağ Nebulous Inc. tarafından geliştirilmiş ve Go diliyle yazılmıştır.

Sia sisteminden para kazanmak istiyorsanız eğer yapmanız gereken Sia UI isimli programı indirmek. Programı indirdikten sonra yapmanız gereken şey Siacoin ile alışveriş yapılan borsadan bir hesap oluşturmanız. Bu program üzerinden dosyalarını güvenli bir şekilde saklamak isteyen kullanıcılar Sia UI üzerinden saklamak istediği dosyalar için bir fiyat belirliyor ve bu fiyat sizin hesabınıza Siacoin olarak ekleniyor.

Siacoin Nedir?

Yukarıdaki bilgilerin ışığında Siacoin Nedir? sorusunun cevabını kolay bir şekilde verebiliriz. Siacoin, Sia platformu içerisinde güvenli depolama alanı satın almak ve kullanılmayan depolama alanlarını satmak isteyen kullanıcıların kullandığı kripto para birimidir. Siacoin hash işlevini gerçekleştirmek için BLAKE2b’ye sahip İş Kanıtı (POW) protokolünü kullanır.

Siacoin, sisteme yapılacak saldırıların önüne geçmek için ve güvenliği en üst düzeyde tutmak için iş kanıtı madenciliğini kullanarak bloke süresini 10 dakika içerisinde oluşturur. Siacoin sayısının kontrol edilmesini sağlamak ve enflasyonun yönetilmesi için proof-of-burn algoritmasını kullanır. Blok bütünlüğü 300.000 seviyesinden 270.000 bloğe gerilediği zaman 2020 yılının ortalarına doğru enflasyon miktarının %4’ün altına düşeceği tahmin edilmekte.

2017 yılındaki verilere göre Siacoin piyasa değeri hemen hemen 100 kat artarak 5,3 milyonluk değerini yaklaşık olarak 527 milyona yükseltmiştir.

Siacoin Nasıl Kazılır?

Siacoin kazmak için diğer kripto para kazma yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Ethereum madenciliği ve Siacoin madenciliğini aynı anda yapabilirsiniz. Tek başınıza Siacoin kazabileceğiniz gibi madencilik havuzlarından da yararlanarak Siacoin elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSD Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün