Finans

Ücretsiz KKB Sorgulama

Kişilerin bankaların kredi ve kredi kartı imkanlarından yararlanabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Artık bankalara gitmeden kredi notunuzu öğrenebilme imkanınız vardır. Ücretli ve ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenebilme imkanınız vardır. Kredi geçmişinizi kolayca öğrenmenizi sağlayan bu birimin adı KKB. Peki, ücretsiz kkb sorgulama nasıl yapılır?

Cep Telefonu İle Sorgulama

Artık cep telefonu üzerinden pek çok işlemi yapabilmeniz mümkündür. Kimi işlemler için akıllı telefon gerekli iken ücretsiz kkb sorgulama için cep telefonlarınızın akıllı olmasına gerek yoktur. Bunun yanı dilediğiniz operatörden de borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Cep telefonlarınızdan kkb sorgulamak için belli bir ücret talep edilebilmektedir. Ücretsiz KKB sorgulama için yapacağınız işlem oldukça basittir. 

Öncelikle cep telefonlarınızın sms bölümüne girmeli ve kredi notunu sorgulatmak istediğiniz kişilerin ya da kendi bilgilerinizi girerek 1112’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için sizlerden istenen bilgiler kimlik numaranız ve doğum yılınızdır. Sorgulama işlemleri her sorgu için ayrı olarak ücretlendirilmektedir. Bu nedenle her sorgu da 9 tl ücret kesintisi olmaktadır. Bazı alanlarda ise ücretsiz kkb sorgulama işlemleri de yapılabiliyor.

Bankaların mobil uygulamalarını da kullanarak kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Neredeyse tüm bankalar artık mobil uygulamaya geçmiştir. Bu nedenle akıllı telefonlarınız aracılığı ile bankaların mobil uygulamalarını kullanarak da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Fakat bu işlemler için de bir ücret kesintisi olmaktadır.

Ücretsiz Kredi Notu Geçmişi Sorgulama

Kişiler herhangi bir ücret ödemeden kredi notlarını da öğrenebilirler elbette. Ücretsiz kredi n otu öğrenebilmek için öncelikle Findeks gold veya klasik risk raporu gibi sorgulamanın mümkün olacağı programların yüklü olduğu bilgisayarlara ulaşarak ücretsiz bir şekilde kredi notu geçmişinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz KKB sorgulama işlemlerini yapabilmek için gerekli olan bazı aşamalar vardır. Sizlerde anlaşmalı olduğunuz ve sürekli iletişim halinde olduğunuz bankalar aracılığı ile bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerde bu programları kendi bilgisayarlarınıza kurabilirsiniz elbette. Fakat bu programlar ücretli olduklarından dolayı kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirmeniz için programın kurulu olduğu bankalardan ricada bulunmanız çok daha kolay olacaktır. Bu programlar tüm bankalarda bulunduğundan dolayı anlaşmalı olduğunuz bankaları ziyaret ederek kredi notu geçmişinizi sorgulatabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Sorgulatmalar sonucunda kredi notunuzun düşük olması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yapacağınız tek şey kredi notunuzu yükseltmeye çalışmaktadır. Kredi notu yükseltmek için öncelikle borçlarınızı zamanında ve istikrarlı olarak ödemeniz gerekmektedir. Ödemelerinizi bir kaç ay düzenli yapmaya çalıştığınızda yeniden kredi notunuzu kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Kredi notunuzu yükseltmek için bankların kredi kartlarını kullanmalı ve harcamalar yaparak yaptığınız harcamaların ödemelerini de düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz. Kredi notunuzun yükselip yükselmediğini yine bankalar aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra belli ücretlendirmeler karşılığında da kredi notunuzu ayda bir defa kontrol edebilme imkanınız vardır. Cep telefonlarından az miktarda ödemeler yaparak da kredi notunuzu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.