Dizi & Film

Youjo Senki (The Saga of Tanya the Evil)

Youjo Senki (The Saga of Tanya the Evil), Tanrı’ya inanmayan ana karakterimiz Tanya Degurechaff’ın kendi değimi ile X varlığı tarafından başka bir paralel evrene gönderilmesi ile başlayan ve savaşları ile göz dolduran bir animedir. Şuan en iyi animeler sırasında 377. dir.

Şu anki dünyamızda 30’lu yaşlarda olan ana karakterimiz, insan kaynaklarında çalışmaktadır. Görevi gereği bir işçiyi kovması gerekir ve bunu yapar. Kovulan işçi bunu kendine yediremez ve karakterimizi metro raylarına atar.

Youjo Senki
Başlangıç Sahnesi

Tam tren çarpacak iken zaman durur ve Tanrı karakterimizle etraftaki canlılar aracılığı ile konuşur ve onun inançsızlığı sorgular. Tanrı’ya inanmayan karakterimiz onu reddeder ve dediklerini kabul etmez. Bunun karşılığında Tanrı, onu başka bir paralel dünyaya bir kız olarak dünyaya getirir. Bu dünya farkı imparatorlukların birbiri ile savaştığı ve düzenin bir türlü sağlanamadığı bir yerdir.

Yeni dünyada hayata gözlerini açan Tanya Degurechaff, kendini savaşlardan uzak, rahat bir hayata yönlendirmek ister fakat Tanrı ya da X varlığı, onu sürekli bir karmaşaya yönlendirir. Merkez imparatorlukta doğmuştur ve sınırdaki diğer 3 ülke, güçlü bir merkez imparatorluk olmasını istememektedir. Zamanla büyüyen Tanya, bir süre sonra gücünün farkına varır ve ordudaki özel asker birimine katılır. Orduda daha rahat edeceğini düşünür fakat zamanla savaş tekrar patlak verir. Yaşı sadece 8’dir fakat 30’lu yaşlardaki zihniyete sahiptir.

Tanya Degurechaff
Tanya Degurechaff

Ordudaki başarıları ile göz dolduran Tanya, daha ilk sıcka savaşında gösterdiği üstün başarı sayesinde devlet nişanı ile ödüllendirilir ve binbaşı rütbesine erişir. Bu başarısı X varlığının (Tanrının) da dikkatini çeker ve ona başka bir mucize bahşeder. Tanrı, onun adını anması için Tanya’ya, her dua edişinde daha çok güçlenmesini sağlayacak bir güç verir. Degurechaff bunu ne kadar istemese de, yalandan da olsa dua ederek bu gücü kullanır.

Tanya Degurechaff
Tanya Degurechaff

Binbaşı olarak kendi özel birliğini komuta eden Tanya, üstün savaş yorumlama yeteneği sayesinde savaşları kazanır. Merkez komuta ile çoğu kez fikir ayrılığına düşse de yaptıkları çoğu zaman doğru çıkar. Bütün dünyada adı duyulur ve tüm ordular ondan korkmaya başlar. Son olarak düşmanın ana üssüne saldırı yapılır ve savaş kazanılır. Barış yapılmasını istemeyen Tanya, son düşmana kadar öldürülmesini, aksi taktirde ülkelerin toplanıp tekrar saldırabileceklerini söyler ama komuta kademesi onu dinlemez. Animenin sonunda da düşman kuvvetleri zamanla tekrar toplanır ve yeni bir saldırı için hazırlanır. Serinin ikinci sezonunun bu savaşı anlatacağı düşünülmektedir.

Youjo Senki
Youjo Senki Manga Serisi

Youjo Senki deki paralel dünya, bizim dünyamızdaki ikinci dünya savaşını anımsatmaktadır. Merkez imparatorluğun Almanya olduğu ve diğer ülkelerin Fransa, İtalya gibi ülkeler olduğu az çok anlaşılmaktadır.

Youjo Senki
Youjo Senki Haritası

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.