Mobil

Apple iOS 11.3 Yenilikleri Nelerdir?

Apple ekibinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni iOS 11.3 güncellemesiyle birlikte gelecek yenilikler web sitesi üzerinden kullanıcılara duyuruldu. iPhone kullanıcılarının merak ettiği iOS 11.3 yenilikleri nelerdir? sorusunun cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Aplpe iOS 11.3 Yenilikleri Nelerdir?

  • Son günlerde Apple, iPhone batarya sorunu nedeniyle telefonların işlemci hızlarında ciddi oranda düşüş yaşanmasıyla gündeme gelmişti. Yeni güncellemeyle birlikte bu sorunun önüne geçiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar ayarlar menüsü içerisinden Pil bölümüne girdikleri zaman, pilin durumu hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Bu bilgiler arasında pilin durumu ve telefonun bataryasının ne zaman servise gitmesi gerektiği ve daha fazlası bulunuyor. iOS 11.3 güncellemesinin beraberinde getirdiği bu yenilik iPhone 6 ve üzeri modellerde kullanılacak.
  • iOS 11 güncellemesiyle birlikte daha da önemli bir konuma gelen Augmented Reality denilen Artırılmış Gerçeklik, yeni güncellemeyle birlikte gelişim gösteriyor. Önceki sürümlerde yatay yüzeyler algılanırken iOs 11.3 yenilikleri arasında bulunan ARKit 1.5 ile dikey yüzeylerinde algılanmasına imkan sağlanmış. ARKit ile birlikte 2 boyutlu nesneler telefon kamerasına okutulduktan sonra o nesnenin 3 boyutlu hali telefon ekranında görüntülenebilecek.
  • Birçok yeni alanda güncellemelere ev sahibi yapan iOS 11.3, sağlık alanında da yenilikler getirecek. Kullanıcıların gittiği hastane veya kliniklerde muayene sonuçlarını, tıbbi raporları ve tetkikleri sağlık uygulaması aracılığıyla görebilecekler. Bu özelliğin başlangıcı ABD’de pliot hastane ve kliniklerde yapılacak. Türkiye için böyle bir uygulamanın ne zaman başlayacağıyla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.
  • Yeni iOS güncellemesi biraz da eğlenceye yer vermiş. Eğlence için yapılan bu güncellemeyle TrueDepth teknolojisine sahip kamera sayesinde kullanıcıların yüz ifadeleri algılanacak ve bu ifadeler 3 boyutlu animoji yansıtılacak. 3 boyutlu animoji arasında ayı, ejderha, aslan ve kurukafa bulunuyor. Yeni eklenecek olan bu 4 animojiyle birlikte iPhone X sahiplerinin kullanacağı 16 animojisi olacak.
  • iOS 11.3 güncellemesinin kullanıcılara sağlayacağı en büyük kolaylıklardan bir tanesi de ticari sohbet özelliği. Bussines Chat özelliği ile müşteriler ile kurum arasındaki mesafeler kısalacak. Müşteri iş yapacağı kurumla mesaj yoluyla iletişim kurarak işlerini halledebilecek. Beta sürümüyle çıkış yapacak olan bu özelliğin destekçiliğini Hilton, Lowe’s, Discover gibi şirketler yapacak. Bu özelliğin şuan için Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise belli değil. Bu uygulamanın en önemli yanlarından birisinin Apple, müşteri bilgilerini saklı tutması.

Apple iOS 11.3 Ne Zaman Çıkacak?

Çok fazla yeni özellik ve geliştirmeler içeren Apple’ın iPhone cihazlarda kullandığı işletim sistemi iOS 1.3 güncellemesinin ne zaman çıkacağı belirlendi. iOS 11.3 güncellemesi 2018 Bahar aylarında çıkacağı Apple tarafından belirtildi. İşletim sisteminin beta sürümü ise Apple geliştiricileri için indirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S9 Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Android hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün