Oyun

En Çok Oyuncusu Olan Battle Royale Oyunları Listesi

2017 ve 2018 senelerinin şüphesiz ki favori oyunu Battle Royale Oyunları oldu. Her oyuna her moda uyarlanabilen bu battle royale modunun potansiyelini gören yapımcılar kendi oyunlarına da koymaktan geri durmadı.

Fortnite

İlk çıktığı gün Orcs Must Die oyununa benzeyen dünyayı kurtarma modu oyuncular tarafından çok sevilmemişti. O zamanlarda zirvede olan Pubg’nin potansiyelini gören Epic Games radikal bir karar alarak Fortnite oyununa Battle Royale modunu getirme kararı aldı. Öyle olacak ki bu duruma sinirlenen Bluehole firması “İçerik Çalma” nedeniyle mahkemeye başvurmayı ihmal etmedi. Bu mahkeme bile Fortnite’ı Pubg’nin önüne geçmesine mani olamadı. Uzun ve sıkıcı oyunları sevmiyorsanız, biraz daha hızlı ve aksiyon dolu olsun diyorsanız Fortnite tam size göre. Oynadıkça ustası olacağınız Fortnite tamamen sizin kabiliyetinize bağlı. Rakipleri gibi şans faktörünün çok fazla oldmadığını belirtmekte de fayda var.

PUBG

ARMA III oyuncuları hatırlayacaktır, o zamanlarda bir mod yapımcısı Battle Royale modunu ilk olarak ARMA III oyununa getirmişti ve geniş kitlelerce çok sevildi. Bunu gören yapımcı da birçok yerden kendisine ait sadece Battle Royale oyunu yapacağını ve bu konuda çalışmalara başladığını duyurdu. Sonrasında Twitch Platformu üzerinden tasarımına başlamıştı. 21 Aralık 2017 tarihinde piyasaya açılan oyun kısa zamanda çok büyük kitlelere ulaşınca piyasa gerçek anlamıyla sallandı ve oyun dünyasında bir dönüm noktası oldu. Birçok oyun içeriğine Battle Royale modunu eklemeye başladı.

H1Z1

Pubg, Fortnite, Rules of Survival gibi oyunların atası olan H1Z1 ilk Battle Royale oyunlarından birisidir. Hayatta kalma, zombi oyunu olan H1Z1’in bir diğer modu da Battle Royale oldu. Gerek firmanın vurdumduymaz davranışları, gerek yeni çıkan oyunlar sayesinde de oyuncu oranları düştü tabi ki. Piyasaya geri dönmek isteyen firma geçtiğimiz aylarda yeni bir mod çıkartarak Auto Royale modunu oyuna sürdü. H1Z1 Auto Royale modu denemeniz gereken modlardan bir tanesi.

Darwin Project

Battle Royale oyunları gibi ama oyun rastgele değil de bir oyuncu tarafından yönetildiğini düşünün. İstediği oyuncuya iyi özellik istediği oyuncuya da kötü özellik verebildiğini düşünün bir de. İşte Darwin Project böyle bir oyun. Kar teması bulunan oyun çok farklı bir temaya sahip. Ana silahınız bir ok. Nispeten daha küçük bir haritaya sahip olan oyun eğlenceli ve hızlı zaman geçirmek istiyorsanız tam size göre.

Maelstrom

H1Z1 gibi Auto Royale modunun denize uyarlanmış olduğunu düşünün. Ubisoft firmasının Skulls and Bones oyununu duyurmasından sonra küçük denilebilecek firmalar da bu temayı Battle royale moduna uyarlamayı düşündüler ve ortaya böyle bir oyun çıktı. Harita üzerinde 15 oyuncu ile oynanılan oyunda, her oyuncunun bir gemiyi yönettiği oyunda tahmin edebileceğiniz gibi sona kalan gemi oyunu kazanıyor.

Surviv.io

İnternet tabanlı olan Surviv.io battle royale sevenler için günlük doz niteliğinde. Çok zamanınız yoksa, elinizin altındaki bulunan bilgisayar özellik ve güç bakımından çok iyi değilse sizi bir süre idare edebilecek oyunlardan birisidir bu oyun. Gerçekten hoş ve can sıkıntısını götüren oyunlardan birisi.

Stand Out: Battle Royale VR

VR teknolojisini hepiniz duymuşsunuzdur. Eğer duymadıysanız bir gözlük sayesinde oynadığınız karakter olmanızı sağlayan teknolojidir. FPS türü oyunlarda çokça tercih edilen yeni nesil teknolojisini Battle royale moduna uyarlandığını düşünün. Siz koştuğunuz zaman karakteriniz koşar, tetiği çektiğiniz zaman karakteriniz ateş eder. Siz ne kadar dayanıklıysanız karakteriniz de o kadar dayanıklıdır.

Call of Duty: Black Ops 4

Kendi konusu ve temasından oldukça sapan firma bu sefer de yeni Black Ops oyununun Battle Royale olacağını duyurdu. Kimileri mutlu olmuş olsa da çoğu Call of Duty serisi sever için hayal kırıklığı oldu. Şu an için çok fazla bilgi bulunmayan oyunda battle royale modu Blackout ismine sahip.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.