İnternet

YouTube Video İndirme (YouTube Go)

En çok kullanılan video izleme platformu olan YouTube için sürekli yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube resmi blog sitesi üzerinden duyurdukları gelişmeyle kullanıcılarının arasına interneti sınırlı olan bireyleri de dahil edeceklerini belirtti. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz internetsiz YouTube video izleme uygulaması olan YouTube Go bu özelliklerden bir tanesi. YouTube Go uygulaması diğer ülkelerde aktif olarak kullanılmaktaydı ve kısa zaman önce ülkemizde de kullanıma sunuldu. Kullanıcılar YouTube video indirme işlemlerini yapabileceği uygulama sayesinde tekrardan izlemek istedikleri videoları telefon veya tabletlerine indirerek internet kotasından tasarruf sağlayabilirler.

YouTube Video İndirme (YouTube Go)

YouTube Go uygulaması Google Play Store’da 9.4 MB dosya boyutuna sahip. Ayrıca YouTube Go uygulaması en düşük donanıma sahip akıllı telefonlarda takılmadan kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz videoları tekrardan izlerken hiçbir şekilde internet bağlantısına gerek olmayacaktır. Videolar arabelleğe alınmağı için indirilen videoları takılma olmadan izleyebilirsiniz. Android 4.1 ve üzeri işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda YouTube Go uygulamasını rahatça kullanabilirsiniz.

Uygulamanın giriş ekranında günlük olarak değişiklik gösteren ve önerilen videolar bulunuyor. Bu videolar kullanıcıların izlemek istedikleri videolardan oluşuyor. Giriş ekranının üst bölümünde bulunan arama butonunu kullanarak daha sonradan izlemek istediğiniz videoları aratabilirsiniz. Videoları indirirken seçebileceğiniz üç farklı kalite seçeneği bulunuyor. İndirmek istediğiniz video kalite seçeneğinin yanında o videonun boyutunu görebilirsiniz. Videolar sıkıştırılmış olarak indirileceği için boyutları oldukça düşük bu sayede internet kotasını daha az kullanmaktadır. Ayrıca videolar direkt olarak SD kart içerisine eğer SD kart kullanmıyorsanız dahili depolama alanına kayıt ediliyor. Her videoda ön izleme görüntüsü bulunduğu için doğru videoyu indirip indirmediğinizi anlamak oldukça kolay olacaktır.

YouTube GO Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonunuza sonradan izlemek için indirdiğiniz YouTube videolarını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu videoları bluetooth üzerinden herhangi bir internet bağlantsına gerek kalmadan arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İnternetsiz video izleme olanağı sunan YouTube Go uygulaması ilk başta sadece Hindistanda test edildi. Daha sonraları Yunanistan, Azerbeycan, İran, İsrail, Irak, Katar, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Fas, Türkiye ve Özbekistan gibi ülkelerde kullanılabilmekteydi ancak son güncellemelerle birlikte şuanda 125 farklı ülkede faliyet göstermektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.